Wpis z mikrobloga

@karygodnykartofel tym spryskalem caly plac. Wszysyko zdechlo a chwasty dalek rosly. Przeoralem 2 razy plac i posialem trawe. Myslalem ze juz bedzie ok. Nawozilem, sralem, pielilem a to dalej #!$%@? rosnie. Nie mam sil.

@FulTun to by nie byl glupi pomysl. Nie denerwowalbym sie wiecej.

@Keris myslalem nad wertykulatorem ale podobno dopiero po pelnym sezonie mozna uzywac. A ten trawnik ma okolo 2msc wiec trawy tez bym sie pozbyl.
@MoHardcore: Miałem taki perz na całym terenie ogrodu to z konewki po całości roztworem silnym Roundup polałem i czarną folią zakryłem w taki gorący dzień jak dziś po przekopaniu ziemi i mam spokój już z trzeci rok, czasem coś wyjdzie bo to od kawałka korzonka odrasta. A jakieś maty kokosowe czy kora to niby pomaga ale pod warzywami albo krzewami jak grubą warstwę się położy.
@Keris: ale bzdura. Sam zakładałem trawnik zachwaszczony wszystkim wraz z rdestem ostrokończystym (poczytaj sobie co to jest). Wszystko wybiłem glifosatem i mam ładny trawniczek.

Glifosat działa tylko na części zielone rośliny, korzeniom nic nie robi, już nie mówiąc o tym, że się rozkłada szybko. nawet tydzień po wywaleniu wiadra glifosatu trawa ci wyrośnie
Szkodliwy dla zdrowia, tak, jak wszystko w nadmiernych ilościach. Nie jestem rolnikiem i nie wdycham glifosatu jak rolnik
Pobierz Norskee - @Keris: ale bzdura. Sam zakładałem trawnik zachwaszczony wszystkim wraz z r...
źródło: comment_BnJCcR24Aw9pXEb65tsJZYqCkIOe7YWX.jpg
@MoHardcore: Glifo się nie bój, jak raz użyjesz to nic ci się od razu nie stanie. Jak ci się nie spieszy, to rozkop ziemię i zostaw ją bez ugniatania. Znaczna część chwastów wzejdzie od wilgoci, ale zaraz uschnie. Zakłądam, że to przestrzeń na tyle duża, że plandeki nie dasz rady położyć

I nie kupuj gównianej trawy, najlepiej w ogóle zrezygnuj z życic i zostaw same wiechliny, kostrzewy i metlicę
@MoHardcore: Boze takie powierznie na trawnik to troche bez sensu lake kwietna poczytaj jak to zalozyc bedzie estetyczne i przyjemne w obyciu a na czysty trawnik wyznaczyc jakas sensowna czesc bo tak to juz jest porzadna powierzchnia uprawna
@Koyvu ale co ja mam tam innego zrobic? Ja nie chce spedzac w ogrodzie N godzin tygodniowo bo nie mam po prostu na to czasu. Powiedzmy ze jak beda fundusze to sie powierzchnia zmniejszy o jakies 200-250m2.

Kosze trawnik 2x w tygodniu. Zajmuje to okolo 30 minut. Czasem powycinam zbedne chwasty miedzy ogrodzeniem a tujami ( ktore tez czyms zastapie, takie cos babcia posadzila ).

Zona zrobila sobie swoj kawalek gdzie ma
@MoHardcore: poczytaj o permakulturze ogolnie rozwiazanie z laka kwietna zaklada poczatkowy wysilek a potem juz nic sie nie robi z tym zostawiasz samo sobie bez koszenia czy plewienia
@MoHardcore: Cokolwiek nie zrobisz, to utrzymanie ładnego trawnika jest najtrudniejszym zadaniem ze wszystkiego, co tylko możesz chcieć zrobić w ogrodzie. Możesz zainwestować w nisko i wolno rosnące trawy - już wspominałem o całkowitej rezygnacji z życic, bo z nimi najwięcej problemów. Rosną ultra szybko, szybko zdychają i zostawiają brzydkie place potem, które trzeba zasiewać od nowa. Kosić i tak trzeba, choć spokojnie 2-3 razy rzadziej niż trawnik z życicami