Wpis z mikrobloga

@rzuberbozy: normalnie, nie chcę chińskiego zamordyzmu tutaj. Chińczycy nie mają żadnego szacunku do swoich obywateli. Tam panuje najbardziej #!$%@? forma kapitalizmu, gdzie zwykły człowiek nic nie znaczy, chyba że ma kasę lub koneksje.
Mam nadzieje, że Trump rozwali ten #!$%@?łek.
  • Odpowiedz
@rzuberbozy: no tak, Chiny to przecież raj na ziemi. Państwo, które nie wie co to ekologia i jakiekolwiek normy. Ludzie umierają w fabrykach, bo nie ma żadnego BHP. System emerytalny nie istnieje. Jak jest tam wspaniale to porzuć zgniłą Europą i tam wyjedź.
  • Odpowiedz
@yggdrasil:
Jak w Chinach się robi za miskę ryżu to w Polsce za dwie miski ziemniorów. Taka jest różnica w dochodzie.
Tutaj oferta pracy pomywacza naczyń, pożyczę zdjęcie od kolegi @LuckyStrike:

@Need:
Bardzo często policja pałuje mocno podczas protestów, w wielbionych demokracjach również.
https://www.youtube.com/watch?v=GI49YSCruwY
https://youtu.be/fFVYYG3T3xQ

A zwłaszcza w najbardziej wolnym narodzie USA. Tylko tam najczęściej nie pałują tylko od razu strzelają choć fakt ze strzelaniem to do "bandytów" odzywających
Transhumanista - @yggdrasil: 
Jak w Chinach się robi za miskę ryżu to w Polsce za dw...

źródło: comment_nopB3ZztFCROTz7leCBi7qbiCS30casN.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Transhumanista: W Chinach za otwarte rozmawianie na placu Tiananmen o masakrze, mogą cię nagle ściągnąć tajni agenci czy zwykłe publiczne służby prosto do aresztu. Ludzie się tam boją o tym rozmawiać we własnym gronie, więc co ty mi tu porównujesz zamordystyczne państwo trzymające ludzi za mordy, do liberalnej i wolnej Europy.
  • Odpowiedz
@Transhumanista:

Czekaj, czekaj. Czy ty właśnie zagrałeś tym czym najbardziej lubią grać osoby z tego tagu kiedy zarzuca im się niedziałanie komunizmu czyli ten słynny WHAT ABOUTISM? XD

Bardzo to jest śmieszne, bo rzuber który Ciebie plusuje lubi to innym wytykać, a sami tak teraz robicie top kek.

Jeszcze co do Twojego punktu odniesienia, nawet jeśli zdarza się to na zachodzie to na zachodzie nie dostaje w gratisie cenzury internetu czy
  • Odpowiedz
@JakovKarnic jak system emerytalny nie istnieje? Na pewno jest system emerytalny. Nie wiem jak dokladnie dziala ale matka znajomej ma normalna emeryture, a pracowala w fabryce. Tamtejszy zus jest chyba najwyzszy na swiecie i wynosi 50%.
  • Odpowiedz
@Need: sek w tym, ze ten "komunizm" ma sie naprawde dobrze w tym wypadku. Przyklad? Druga najwieksza potega na swiecie z rozszarpanego kraju sprzed II wojny swiatowej, wojny domowej i ofiara europejskiego kolonializmu.

Zamyka sie w obozach muzulmanow i chrzescijan? Fakt, sytuacja na zachodzie Chin jest "nieciekawa" (jezeli to okreslenie moze byc w ogole wlasciwe), ale muzulmanie maja swoje meczety, a chrzescijanie nie sa przesladowani. Przyjaciolka mojej dziewczyny jest chrzescijanka i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rzuberbozy: raz jechałem na rowerze do sklepu i 动态网自由门 天安門 天安门 法輪功 李洪志 Free Tibet 六四天安門事件 The Tiananmen Square protests of 1989 天安門大屠殺 The Tiananmen Square Massacre 反右派鬥爭 The Anti-Rightist Struggle 大躍進政策 The Great Leap Forward 文化大革命 The Great Proletarian Cultural Revolution 人權 Human Rights 民運 Democratization 自由 Freedom 獨立 Independence 多黨制 Multi-party system 台灣 臺灣 Taiwan Formosa 中華民國 Republic of China 西藏 土伯特 唐古特 Tibet 達賴喇嘛 Dalai Lama 法輪功 Falun
  • Odpowiedz
co do Twojego punktu odniesienia, nawet jeśli zdarza się to na zachodzie to na zachodzie nie dostaje w gratisie cenzury internetu czy chociażby nie zamknę


@JakovKarnic: O widzę że wiedzę o Chinach czerpiesz z tych samych źródeł w których typowy polak jeździ wozem drabiniastym z koniem i mieszka w domku z dachem ze strzechy i oczywiście kibel na dworze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz