Wpis z mikrobloga

Siema.

Jak to jest z zakładaniem kont bankowych w Polsce? Co potrzebuje żeby założyć konto? Pytam, bo do tej pory miałem tylko konto za granicą w UK i tam trochę się z tym mordowałem. Patrzę na stronie #mbanku że można to zrobić przez internet. Legitne to? Potrzebuje tylko dowodu osobistego i to wszystko? Czy i tak muszę jechać potem do banku?

#pytanie #kiciochpyta
  • 71
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szpongiel list potwierdzający, że mieszkasz w danym mieszkaniu. Może być jakikolwiek list z twoim nazwiskiem. Jeszcze coś od pracodawcy też chyba trzeba. Mi się udało założyć na sam dowód, trafiłem na młoda brytyjkę która nie robiła problemów. Znam osoby które chodziły po kilka razy do banku, bo coś im brakowało.

@jakacper: mnie akurat poszło sprawnie bo miałem to wszystko od pracodawcy nim jeszcze wylądowałem w UK. Plus polecony konkretny branch banku,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szpongiel: po pierwsze nie myl PKO z Pekao. Po drugie czy to jest opowi potrzebne?

Mi bardziej przeszkadza to że wypłaty z bankomatów poniżej 100zl nie są darmowe. I to że aplikacja wysyła jakieś #!$%@? typu 'sprawdź czy wszystko poszło dobrze'.
Z tego co wiem to Pekao ma usługi maklerskie. Kartę wielowalutowa też, nie wiem czy da się podpiąć pod jedną.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hpiotrekh:

po pierwsze nie myl PKO z Pekao.

Nie mylę. Nie byłem klientem żadnego także nie znam obu. Może teraz mBank się nie wyróżnia, nie wiem. Gdy powstał to przez pierwsze lata się bardzo wyróżniał na tle wszystkich banków w Polsce i pewno nie tylko w Polsce. No ale teraz pewno konkurencja trochę nadgoniła.

Po drugie czy to jest opowi potrzebne?

Jeśli ma Revoluta to pewno nie.

Mi bardziej przeszkadza to
@szpongiel jeżeli chcesz mieć kartę do bankomatu to większość pobiera za nią opłatę .jest kilka opłat podatek belki ,za kartę i jakieś inne w Polsce to normalne ale w uk nie ma żadnych opłat w podstawowym wariancie dlatego napisałem żeby się chłopak nie zdziwił
@Garztam polecam millenium. Darmowe konto 360 przy stałym wpływie środków i jedna transakcja karta w miesiącu. Mogę dać Ci kod polecający, to wtedy oboje dostaniemy nagrodę, do wyboru- bilety do kina, bon do Zalando i parę jakichś jeszcze opcji bylo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bols83: pisałeś o koncie bez opłat, a nie o karcie ¯\_(ツ)_/¯
Konto jest zazwyczaj darmowe również w Polsce. Za kartę to faktycznie niestety niemal wszystkie banki w Polsce zaczęły od kilku lat pobierać opłaty i nie wiem czy w ogóle jest jakikolwiek, który tego nie robi. W mBank te kryteria się zmieniały już kilkukrotnie ale obecnie jest luz. Starczy jedna tranzakcja miesięcznie na dowolną kwotę i opłaty nie ma.
Jeśli nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Garztam: w ciągu ostatnich 4lat posiadam lub posiadałem konta osobiste we wszystkich działających na dzień dzisiejszy bankach oprócz banku PKO (korzystam z nich tylko do czasu spełnienia warunków promocji i potem zamykam) i od siebie poleciłbym na dzień dzisiejszy Santandera mają konto, które oferuje darmowe przelewy ekspresowe, pod względem obsługi też są świetni imo i mają też bardzo dobre promocje dla nowego klienta jeśli coś takiego cię interesuje. Zajrzyj sobie na
@Garztam: pewnie sie zdziwisz ale czesto w polsce placi sie miesiecznie jesli np. Nie wydasz ilus tam pieniedzy w danym miesiacu.
Ja wlasnie zlikwidowalem polskie konto.
Jak czegos potrzebuje z polski albo jak jestem w polsce to place karta z post office ktora za przewalutowanie nie pobiera dodatkowych oplat i ma dobry pszelicznik.
@Garztam bez problemu zakłada się konto. Ale uważaj co dajesz kurierom, bo jakby był nieuczciwy to ma skanu twojego dowodu i inne twoje dane. Wolałbym założyć konto w stacjonarnym punkcie obsługi klienta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mielonkazdzika: xD nie ma już banku który nie oferuje prowadzenia podstawowego konta osobistego za darmo, nawet jak cały czas masz tam 0zl. Mudiales mieć stary wariant konta, kiedyś przypadkowo drwalem się do wyciągu z konta mamy i się okazało że bank kasuje ja 10ziko za prowadzenie. Konto zakładane w latach 90, wtedy tak było, a mamie nie przeszkadzało, bo biorą "tylko" 10zl za ich usługi. Jak poszła i chciała zamknąć to
@rootuss w santanderze mam konto ponad 10 lat i nigdy nie było takiej awarii żeby nie było dostępu do gotówki, a Santander consumer bank nie oferuje kont osobistych więc jesteś oczywiście wykopowym ekspertem który #!$%@? bo coś mu się wydaje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mielonkazdzika: co jest chore? przecież napisałem że NIE ma już banku, który NIE oferuje konta za darmo, czyli każdy oferuje. Za otwarcie konta też płacą albo dają różne bonusy. Prawie każdy bank ma jakieś promocje, jedne lepsze inne gorsze, za otwarcie.
A co do tego że bank zarabia, bo ma nasze pieniądze. Jak bank ma dużo pieniędzy to nie zależy mu na pieniądzach klientów, widać to po lokatach - duże banki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Stragan: faktycznie pomyliłem nazwy, bo to chodziło o dawny bank WBK

I kolega ma konto właśnie w tym banku (dawny WBK), jakieś pół roku temu była awaria i nie działały bodajże bankomaty i nie można było ich kartą płacić
A kilka dni wstecz nie mógł się w środku dnia ileś czasu na konto zalogować; ale tak nie narzeka zbytnio

Poza tym czy nie można grzeczniej?
Ja nie obrażam i nie piszę