Wpis z mikrobloga

Siema.

Jak to jest z zakładaniem kont bankowych w Polsce? Co potrzebuje żeby założyć konto? Pytam, bo do tej pory miałem tylko konto za granicą w UK i tam trochę się z tym mordowałem. Patrzę na stronie #mbanku że można to zrobić przez internet. Legitne to? Potrzebuje tylko dowodu osobistego i to wszystko? Czy i tak muszę jechać potem do banku?

#pytanie #kiciochpyta
  • 71
@vertebrae_verae: o kurde ucieklo mi to "nie" i przeczytalem: "nie ma już banku który oferuje prowadzenia podstawowego konta osobistego za darmo"

Czyli mowisz ze bez problemu znajde bank w polsce ktory za prowadzenie rachunku i za karte niebedzie pobieral zadnych oplat. Nawet jesli w ciagu miesiaca za nic nie zaplace?
Mozesz podac link do jakiegos

P.S.
Nie pomysl ze pytam zlosliwie. Mam nadzieje ze cos sie wtym kierunku zmienilo i bym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mielonkazdzika: nest Bank ma kartę i konto za free bez warunków, ale jak chcesz jakiś bardziej rozpoznawalny bank to konto jest za darmo, a karty różnie, czasem jedna płatność na dowolną kwotę na Msc, czasem 5. Czasem ilość transakcji bez znaczenia, ale musisz wydać np. 200zl na msc. Jak chcesz konto w złotówkach, takie, żeby sobie było jak dwa razy w roku jestes w Polsce to nestbank I wtedy warto skorzystać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mielonkazdzika: to akurat nic specjalnego, zawsze masz napisane że bank zatrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian. A tobie jako klientowi przysluguje prawo do niezgadzania się na wprowadzone zmiany, wtedy możesz zamknąć konto w trybie natychmiastowym, z pominięciem ujetego w umowie okresu wypowiedzenia.