Wpis z mikrobloga

Siema.

Jak to jest z zakładaniem kont bankowych w Polsce? Co potrzebuje żeby założyć konto? Pytam, bo do tej pory miałem tylko konto za granicą w UK i tam trochę się z tym mordowałem. Patrzę na stronie #mbanku że można to zrobić przez internet. Legitne to? Potrzebuje tylko dowodu osobistego i to wszystko? Czy i tak muszę jechać potem do banku?

#pytanie #kiciochpyta
  • 71
@jakacper właśnie czytam xD to wszystko jest ez. Czyli przejdę się w tygodniu i założę konto gdzieś. W UK to się zajebiście męczyłem zanim mi się udało list ogarnąć. Co jest chyba zmorą każdego kto pierwszy raz zakłada tam konto
nie rob konta w mbanku. Maja czesto awarie i zostajesz na pol dnia bez srodkow. Tak o.


@jzs44 Co? Mam tam konto 10+ lat i jeszcze ani razu mi się nie zdarzyło zebym nie miała dostępu do środków przez jakaś awarię. Chyba masz pecha.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Garztam: założyłem w mBanku niedawno, tak to mam w Pekao.
I mBank niedawno wysłał info, że przez x godzin nie będzie działał w ogóle XD karty, bankomaty, aplikacje. W Pekao nigdy tak nie miałem.
Ogólnie drugi raz bym nie założył, bo się niczym nie wyróżnia nawet na tle pekao.

@justyna-: no to byś się zdziwiła pewnej nocy jak chyba od 24 do 6 nie miałabyś dostępu do kasy xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jzs44: Co ty pierdzielisz, mialem PKO i Mbank, przez 3 lata w mbanku nigdy mi nie brakowalo pieniedzy, zas w PKO co chwile byly problemy. Aktualizuja co chwile cos, ale to w takich godzinach gdzie wiekszosc spi ( 2:30-6:00) i wysylaja na ten temat wiadomosc kilka dni wczesniej. Nasluchal sie i #!$%@? farmazony.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jakacper właśnie czytam xD to wszystko jest ez. Czyli przejdę się w tygodniu i założę konto gdzieś. W UK to się zajebiście męczyłem zanim mi się udało list ogarnąć. Co jest chyba zmorą każdego kto pierwszy raz zakłada tam konto

@Garztam: jaki list?
Lisr referencyjny od pracodawcy?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
nie rob konta w mbanku. Maja czesto awarie i zostajesz na pol dnia bez srodkow. Tak o.


@jzs44 Co? Mam tam konto 10+ lat i jeszcze ani razu mi się nie zdarzyło zebym nie miała dostępu do środków przez jakaś awarię. Chyba masz pecha.

@justyna-: dokładnie. Poza tym wciąż istnieje takie coś jak gotówka, której każdy normalny ma trochę wypłacone zawczasu na wszelki wypadek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hpiotrekh:

Ogólnie drugi raz bym nie założył, bo się niczym nie wyróżnia nawet na tle pekao.

A PKO ma opcję otwarcia wielu konto walutowych i podpięcia ich pod jedną kartę VISA albo Mastercard (trochę podobne do Revoluta)? Ma usługi maklerskie (dostęp do giełdy i funduszy inwestycyjnych)?
@szpongiel list potwierdzający, że mieszkasz w danym mieszkaniu. Może być jakikolwiek list z twoim nazwiskiem. Jeszcze coś od pracodawcy też chyba trzeba. Mi się udało założyć na sam dowód, trafiłem na młoda brytyjkę która nie robiła problemów. Znam osoby które chodziły po kilka razy do banku, bo coś im brakowało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bedist

Najlepszy jest i tak czat w aplikacji mBank dla klienta :)

@tomala92: również szanuję za to mBank. Jeszcze mają możliwość dzwonienia na infolinię przez VOIP (coś jak Skype), nawet z videokonferencją jeśli się chce. Zajebiste jak się jest #zagranico i nie chce ponosić kosztów za roaming. Poza tym nie mają problemu aby ustawić swój numer kontaktowy na zagraniczny. Mam podany u nich numer komórki UK i jak potrzeba to dzwonią