Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #renault
Drogie Mirki, chyba zdecydowałem. Dajcie znać co myślicie, co innego według was lepiej w podobnych pieniądzach. Miał być Grand Coupe, ale z tym silnikiem się nie da, więc kombi bo heczbek mi się po prostu najmniej podoba. Diesel, bo 90% mojej jazdy to trasy. Większego nie chcę (np. Talismana) bo jeżdżę sam. SUVa nie chcę, bo SUVy to zło. Renault, bo dziesiąty rok mam Renault i je lubię.

No więc mój wybór to:
Megane Grandtour INTENS Blue dCi 150 EDC (czyli diesel 150 koni i automat)
kolor Niebieski Berlin
parę pakietów opcji, w tym najważniejsze rzeczy to aktywny tempomat, HUD, audio Bose R-Link (w sensie że Android Auto), światła LED i panorama (wiem, bajer, ale zawsze chciałem mieć)
Cennikowo wychodzi 123 900, tyle mogę zapłacić, jak dadzą rabat to dobiorę może jakiegoś wyposażenia, nie musi być tańszy.

Szukajcie dziury w całym, bo ja się napaliłem. :P
Esterhase - #samochody #motoryzacja #renault
Drogie Mirki, chyba zdecydowałem. Dajci...

źródło: comment_9Zp2Jy8C692YDtsj5uKVEato3SzL8DnC.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Esterhase: Jeździłem taką, ale w benzynie. Też automat i ta wersja wyposażenia. Bardzo mile zaskoczyły mnie fotele - mega wygodny samochód. Skoro jesteś fanem francuzów to nic lepszego nie mam Ci do zaproponowania :)
Jedyne co mnie drażniło to palcowanie się ekranu radia i mega szybko widać na nim kurz, ale to już w zasadzie standard wszędzie. Jakość plastików też taka sobie, jak w każdym kompakcie. Tylko ta cena, Mireczku
  • Odpowiedz
@Esterhase Skonfiguruj, wyślij zapytania do kilku salonów, coś się na pewno uda zejść. Nie wiem jak w przypadku Megane, kolega rok temu na talismana dostał coś koło 15%
Megana jeździłem tylko w benzynie, bardzo przyjemny samochód.
  • Odpowiedz
@Esterhase: opony to na lajcie ci powinni dać nawet o tym nie pisałem ;D natomiast z felgami to się dobrze zastanów i dopytaj bo przez czujniki ciśnienia nie tak łatwo jest mieć 2 komplety. Często bardziej się opłaci przekładka opon niż kombinacje z wczytywaniem czujników.
Wynegocjuj sobie za darmo albo za pół darmo pakiet z 5 letnią gwarancją i przeglądami w cenie.
  • Odpowiedz
@Esterhase: no to już zależy od auta. Jak jest dokładne info o ciśnieniu w każdym kole to niestety może być czujnik w każdym kole. Jak tylko ogóle o zmianie ciśnienia to już jest z ABS tylko, Najlepiej dopytać albo zajrzyj do dostępnych online instrukcji obsługi.
  • Odpowiedz
@Esterhase: EDC jest przecudowne. :)
Renault daje fajne zniżki, myślę, że 10% spokojnie, jak zagadasz to 15% w zasięgu. :)

Bierz kamerę cofania, bez niej się nie da parkować. :)
Światła LED są zajefajne, dają taką niezłą niebieską poświatę na krawędzi świateł.

BTW naucz się resetować R-Link podczas jazdy, pomaga. :D
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Tak mówisz? Szczerze to będzie moje pierwsze auto z automatem. Do tej pory jeździlem tylko Mazdą mojej narzeczonej, ale tam jest taki tradycyjny automat, zwykły najzwyklejszy
  • Odpowiedz
@Esterhase: Jak już się nauczy Twojego stylu jazdy i jak Ty się nauczysz wybierania odpowiedniego trybu to jest przecudowny. Jak wybierzesz sobie tryb comfort to nawet nie wiesz, że masz skrzynię biegów. :)
  • Odpowiedz
@Esterhase: Tak, ale musisz pamiętać, żeby zmienić sobie profil w komputerze. Jak wsiadasz i odpala Ci się R-Link to możesz sobie wybrać. Tylko jak zapomnisz i jedziesz na profilu innej osoby to jej psujesz.
  • Odpowiedz