Wpis z mikrobloga

Moja siostra mieszka w Niemczech i ma na siebie zarejestrowany samochód na niemieckich blachach. Chce go sprzedać w Polsce, co należy zrobić oprócz znalezienia kupującego? Czy trzeba płacić jakiś podatek czy coś takiego? #samochody
  • 13
@wxx71: samochód jest na jej blachach, ona musi chyba oddać do swojego urzędu w Niemczech te blachy tak? Żeby samochód wyrejestrować o ile dobrze zrozumiałem to co czytałem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aroko: blachy może dać kupującemu jeżeli chce, ale nie polecam. Blachy odpina od auta i robi z nimi co chce, potem ważne żeby iść do Straßenverkehrsamt wymeldować auto i tyle. Na tym kończy się cała afera
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aroko: nie musi oddać, jak się spytają czy je ma czy nie, to mówi, że nie ma bo dała je typowi żeby se dojechał do domu, bo to jej już interes czy ufa kupującemu że nic po drodze nie odwali.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aroko: a po wypadku jak masz oddać tablice jak są zmasakrowane? Jak będą się pytać to niech powie że auto miało stłuczkę i blachy przepadły, oni nie są w stanie tego sprawdzić. Ja już tyle aut przerobiłem w swoim życiu tutaj że swoje wiem. Oni biorą tylko głupich którzy blachy właśnie oddają a oni je przewiercaja, żeby potem kupić znów nowe.