Wpis z mikrobloga

Cześć,
pytanie do #mirkoeksperty na temat #zwolnienielekarskie #l4
Z góry zaznaczam, że już dowiedziałem się o tym, że są dwa typy, w przypadku jednego nie wolno wychodzić z chaty nawet po bułki, a w przypadku drugiego można - to tak w skrócie.
Pytanie jest następujące, w przypadku gdy mam L4 tego typu, że nie mogę wyjść nawet po bułki, to muszę znajdować się..... Gdzie? W miejscu podanym jako miejsce zamieszkania w przychodni gdzie przyjmuje mnie lekarz rodzinny czy mogę siedzieć sobie miejscu gdzie jestem zameldowany (zakładając oczywiście, że mówimy o dwóch różnych adresach).
  • 7
Możesz mieć rację, że znaczenie może mieć adres podany w zakładzie.
Kurcze pierwszy raz w życiu korzystam ze zwolnienia lekarskiego w pracy, a wolałbym uniknąć nieprzyjemności kontaktu z ZUS.
@kondzioqr: musisz przebywać pod adresem który lekarz wpisał na zwolnieniu lekarskim. Pytanie na ile masz to zwolnienie bo jak na tydzień czy dwa to nikt Ci nie będzie robił żadnej kontroli.
Jeśli na dłużej a zamierzasz leczyć się np w domu u rodziców to musisz poinformować o tym pracodawcę jak i ZUS.
@Iron_Maan to mnie w sumie trochę pociesza, bo zwolnienie jest na dwa dni, a co jest na zwolnieniu lekarskim to już niestety nie mam pojęcia, bo po wejściu tej nowej ustawy zwolnienia są jedynie w formie elektronicznej.