Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę się pochwalić.
Przyjechałem do Berlina zdać egzamin by spełnić marzenie o pracy za Oceanem. Nie chwalę się wynikiem, czy perspektywą, bo warunki socjoekonomiczne oraz moje osobowościowe ( ͡º ͜ʖ͡º) nie sprzyjały dobremu przygotowaniu się na egzamin.
Chcę się pochwalić tym, że mimo że w pewnym momencie już odpuściłem, to jednak zdecydowałem się zawalczyć o marzenia, jeszcze miesiąc kompletnego braku wolnego czasu, znacznej deprywacji snu.
Stwierdziłem że wolę przegrać, niż się poddać.
A kto wie, może się uda?
(Oblany egzamin można poprawiać, ale liczą się wszystkie podejścia, dla mnie jako zagranicznego niezdanie oznacza praktycznie gwarancję niezatrudnienia. Zdanie egzaminu z kiepskim wynikiem też nie wróży sukcesu, trzeba zdać rewelacyjnie. Zdany egzamin można poprawiać po 7 latach.)
Mirki, trzymajcie kciuki. To mi nie podpowie żadnej odpowiedzi, ale będzie mi miło.
Piszę od 9 do 18, egzamin trwa 9 godzin.
Levetiracetam - Mirki, chcę się pochwalić.
Przyjechałem do Berlina zdać egzamin by sp...

źródło: comment_EEgDM3YFNAbmua9FrDEYn2VS0ApHbh8P.jpg

Pobierz
  • 137
  • Odpowiedz
znaczy lekarzem jesteś i chcesz pracować za oceanem zamiast u nas?


@klaun-szyderca: za oceanem specjalista ma przeciętnie $250,000 rocznie, u nas w porywach jakąś 1/10 z tego, więc wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TrueGrey: Pensja specjalisty za etat w szpitalu u nas to 6750 brutto. I to dopiero od bodajże zeszłego roku, przedtem bywało i 3,5k xD (wielu pewnie nadal tak pracuje, bo dyrektorzy szpitali to jedni z najgorszych januszów pracbazy i tylko patrzą jakby tu #!$%@?ć ludzi)

Tak, wiem że można pójść do 3 prac i zarobić nawet i 20k czy 25k miesięcznie. Ale mówię tu o stosunkowo "normalnej" pracy" - w
  • Odpowiedz
@Levetiracetam: i to jest podejście! Walcz, niezależnie od wyniku będziesz mógł spojrzeć sobie z dumą w lustrze! Trzymam kciuki, daj znać jak poszło. Najważniejsze to próbować. W razie porażki znajdziesz inną drogę :) Tylko się nie poddawaj :)
  • Odpowiedz
@Levetiracetam: Wyszkoliles sie na lekarza w Polsce na publicznej uczelni i jedziesz do USA leczyc hamburgerow? Coz, przed odlotem zadzwon, to podjade i jeszcze zerzniesz mnie w dupala na odchodne xD Zartuje, spoleczenstwo samo sobie winne, bo darmowa edukacja w Polsce to patologia. W USA mialbys pewnie na start kilkaset tysiecy dolarow dlugu po studiach medycznych.
  • Odpowiedz
PS. Przypomniała mi się scena z How High jak na początku ziomek pisał egzamin z pomocą Ivory'ego :D Durny film ale miał parę dobrych momentów ;)
  • Odpowiedz
darmowa edukacja w Polsce to patologia. W USA mialbys pewnie na start kilkaset tysiecy dolarow dlugu po studiach medycznych.


@blizzarder: gdyby w Polsce po studiach medycznych miałby kilkaset k długu to tym bardziej by wyemigrował, bo pracując za granicą spłaci ten dług znacznie szybciej :P.
  • Odpowiedz