Wpis z mikrobloga

Dziewuchy Dziewuchom z RiGCzem. W gros przypadków określenie madka jest używane klasistowsko; wyśmiewa się tam biedę, złą ortografię, rzekomą 'roszczeniowość' matek i ich zafiksowanie na punkcie dzieci. To wyśmiewanie nie ma innego celu niż pokazanie siebie samego jako tej światłej osoby, która jest mądrzejsza bo zna ortografię, jest bogatsza, nie ma dzieci. Wszystko oczywiście podlane nienawiścią do dzieci. Oczywiście wśród krążących skrinów pokazujących rzekomą głupotę madek nie brak oczywistych fejków i nieprawdziwych sytuacji, ale wszak nie o to chodzi, sytuacja nie musi być prawdziwa, to odbiorca tego ścieku ma się poczuć lepiej przez wyśmiewanie innych, nawet jeśli jest to bieda czy zła ortografia.

Solidarność naszą bronią; matki powinny być solidarne z bezdzietnymi, bezdzietne z matkami.

#feminizm #przemyslenia
Zgagulec - Dziewuchy Dziewuchom z RiGCzem. W gros przypadków określenie madka jest uż...

źródło: comment_EZnq1A92dgIodIff4uKok705yuTU3nBT.jpg

Pobierz
  • 169
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spinel: i dobrze, że jest tak utożsamiane. Każdy, kto popiera 500+ i wszelkie inne rozdawnictwo zwyczajnie jest złodziejem, który pomaga rządowi mnie okradać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spinel: to ty nie zrozumiałeś, dzbanie. Po prostu wyzyskiwanie jednej grupy spolecznej przez drugą zawsze generuje negatywne emocje, nie ważne, czy ktoś "zasłużył", czy tylko bierze pińcet, bo dają - a praktycznie każdy, kto ma dzieci, ten bierze.
I to w sumie dobrze, bo wszystko co związane z 500+ itp. rozdawnictwem powinno się kojarzyć każdemu jak najgorzej i budzić wstyd.
Zlikwiduja uprzywilejowanie dzieciorobów, to skonczy się pogarda i agresja jak
  • Odpowiedz
Solidarność naszą bronią; matki powinny być solidarne z bezdzietnymi, bezdzietne z matkami.


Już pędzę solidaryzować się z kretynkami, które decydują się założyć rodzinę samemu nie zarabiając nawet płacy minimalnej (piszę tu swoich koleżankach ze szkoły) tylko dlatego, że obie mamy C I P E.
  • Odpowiedz
Wymarcie mojego narodu nie bardzo mnie interesuje skoro i tak tego nie dożyje. To są jakieś powody?


@Flypho: Ale rozumiesz wtedy, że żyjesz aktualnie dlatego, że przypadkiem przyszedłeś na świat zanim ludzie wymarli, a nie później, kiedy to już nie mógłbyś przyjść? Jeżeli chciałbyś powiedzieć, że brak twojego urodzenia nie ma dla ciebie znaczenia, bo i tak nie żyjesz - to albo jesteś antynatalistą, wtedy faktycznie ci liczne dzieci niezbyt
  • Odpowiedz
@carbyne:
Gdybym się nie urodził to nie mógłbym nawet rozważyć braku mojego urodzenia, więc to nie jest alternatywą. Możesz mnie co najwyżej spytać czy żałuję, że się urodziłem, ale nie mógłbyś o to zapytać mojego nienarodzonego "ja", bo to jest paradoks.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pantokrator że lecisz na czarną, macierzyństwo =/= patusiarski socjal, a niezrozumienie tego to bycie większym patusem niż opisywane przypadki. Swoją drogą nie wiem czemu usunęli mój wpis.
  • Odpowiedz
@Flypho: to co, żałujesz, że się urodziłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Konieczność sprowadzenia dzikusów to efekty właśnie z-------o systemu emerytalnego.


@Flypho: jaki system pozwalałby na niesprowadzanie ich? jak jest mniej dzieci to jest mniej dzieci i już, pieniędzy nie wyczarujesz znikąd, jak nie ma kto ich generować - gdzieś na świecie działa taki system?
  • Odpowiedz