Wpis z mikrobloga

Pozdrawiam Mirabelkę z pociągu "Słonecznego" relacji Ustka-Warszawa Zachodnia.
Pluśnijcie to zobaczy rano.
A jeśli chodzi o #kolejemazowieckie to kawioru już nie ma #pdk Nic nie stawiają, nawet dodatkowego wagonu gdy sytuacja tego wymaga. Został tylko "przepych" - jeśli chodzi o liczbę pasażerów, którzy z trudem się przepychali aby wysiąść lub wsiąść do pociągu.
http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25098221,pociag-pekal-w-szwach-pasazerowie-zostali-na-peronie-scisk.html?disableRedirects=true#S.main_topic-K.C-B.3-L.2.maly

#kolej #pkp #ustka #warszawa
Bushi13 - Pozdrawiam Mirabelkę z pociągu "Słonecznego" relacji Ustka-Warszawa Zachodn...

źródło: comment_npA1ivMlByC2njyUdxLYEwnCgZ3ZPIL0.jpg

Pobierz
  • 19
@kaaban: @starypijany123:
Nie jestem znawcą kolejnictwa i może rzeczywiście byłaby to jakaś techniczna trudność, ale było też kilka innych możliwości:
- pożyczenie składu od innego przewoźnika - tak jak pisze @sas1906
- zastępcza komunikacja autobusowa
- honorowanie biletu KM u innych przewoźników aby rozluźnić tłok w pociągu
- skorzystanie z pociągu KM w Ciechanowie, gdzie kończył bieg po przyjeździe z Warszawy czy Nowego Dworu Mazowieckiego. Mijaliśmy go w czasie przystanku.
@Bushi13 zastępcza komunikacja w ostatni dzień długiego letniego weekendu? Pomijając już bark wolnych autobusów u przewoźników, to jeszcze dochodzi kwestia braku kierowców.

Składu od jakiego przewoźnika? Tak aby oczywiście zwróciło się to komercyjnie.

Honorowanie biletów w pozostałych wypełnionych po brzegi pociągach z pewnością bardzo by pomogło xDDD
Pozdrawiam Mirabelkę z pociągu "Słonecznego" relacji Ustka-Warszawa Zachodnia.


Ach, Ustka ()
Ja już w środę wyjechałem (,)

A jeśli chodzi o #kolejemazowieckie to kawioru już nie ma #pdk Nic nie stawiają, nawet dodatkowego wagonu gdy sytuacja tego wymaga.


Przecież oni mają pojedynczy skład, a jeśli są jakieś dodatkowe wagony to w Warszawie, na wypadek konieczności podmiany przy awarii. Co mieli zrobić
skorzystanie z pociągu KM w Ciechanowie, gdzie kończył bieg po przyjeździe z Warszawy czy Nowego Dworu Mazowieckiego


@Bushi13: puszczenie pociągu którego nie ma w stałym rozkładzie na ostatnią chwilę jest praktycznie nierealne... Bardzo trudno jest "zmieścić" nagle dodatkowy pociąg na uczęszczanych liniach.