Wpis z mikrobloga

Jest cała masa gier na Amigę które są kultowe, znane itp. Ale chyba każdy z nas ma jakąś grę z Amigi która nie zdobyła większej popularności, ale z jakiegoś powodu spodobała nam się. Dla mnie, jedną z takich gier jest Sky Chase - prosta strzelanka w której zasiadamy za sterami myśliwca a naszym zadaniem jest oczywiście, zestrzelić przeciwnika. Ekran gry podzielony jest na części lewą i prawą. W lewym oknie widać poczynania gracza zaś w prawym poczynania komputera lub drugiego gracza. Pomysł na grę prosty ale mnie wciągnął (czasem wciągał też mojego brata ciotecznego). Polecam szczególnie do zabawy we dwójkę.

#amiga #retrogaming
meloman - Jest cała masa gier na Amigę które są kultowe, znane itp. Ale chyba każdy z...
  • 7
@sEB-q: Też przy tej grze spędziłem trochę czasu całkiem fajne wyścigi. W ogóle na Amidze było kilka fajnych gier wyścigowych z grafiką wektorową np No second prize, Stunt car racer.
@Defender: Nie grałem a wygląda fajnie, stylistyką nieco przypomina Ghouls n' Goblins. W Amidze to lubię że jest dużo klasyków ale też jest cała masa takich właśnie perełek.
@meloman tak po wyłączeniu detali płynnośćanimacji byla rewelacyjna a sterowanie myszką o dziwo intuicyjne. Mi kiedys udalo się uzyskać słynne 37,50 s na okrążenie czyli 240 mph :)