Wpis z mikrobloga

Mirki, czy zdarzyło się, że bankomat za granicą chciał od Was pobrać prowizję od wypłaty kartą Revoluta mimo, że nie powinien (nieprzekroczony limit wypłat)?

Jeżeli tak, to czym to może być spowodowane? Pytam, bo znajomy tak twierdzi, że dopiero mu w którymś bankomacie pozwoliło na wypłatę bez prowizji - zastanawiam się czy to częsta sytuacja.

#revolut #fintech #pieniadze
  • 7
To zalezy od firmy wstawiajacej bankomat. Nie od karty. Karta jesli pobierze prowizje to juz po stronie banku/revoluta itd. Szczegolnie w miejscach mocno turystycznych mozna spotkac bankomaty z wbudowana prowizja ALE zawsze masz wybor - system najpierw zapyta czy akceptujesz X prowizji czy nie / jesli nie to nie dokonuje wyplaty i oddaje karte. No stress
@Przyczajenie: głównie to popularny euronet chce prowizję, nawet w Polsce chce ale karta niby GB, i tam chyba też pokazuje domyślnie że min to 4000zł xD, ja tak się w Hiszpanii nadziałem na lotnisku. Na Węgrzech na spokojnie szukałem takiego bez prowizji i znalazłem. Musisz najpierw poszukać które bankomaty nie pobierają prowizji w zależności od kraju