Wpis z mikrobloga

Witam kolegów, na wstępie zaznaczę, że w jednej kwestii będziecie mi musieli zaufać na słowo.

Kolega szuka auta, znalazł ładne Volvo S60, troszkę puknięte z przodu, cena atrakcyjna. Auto z USA. Jako, że sam się ostatnio interesowałem tym tematem, kazałem koledze mocniej sprawdzić auto, bo "te ładne" zostają w USA, a rozwalone mocniej jadą do nas (wielkiego doświadczenia nie mam).

https://www.otomoto.pl/oferta/volvo-s60-2-5-b-250km-summum-cross-country-awd-4x4-moz-zam-na-drozszy-ID6zSFJD.html

Zainteresowało mnie to, że auto lekko puknięte z przodu, a poduszka wywalona... dziwne.
W opisie aukcji "Auto uszkodzone z przodu.
Samochód w przeszłości po delikatnej szkodzie w USA."

Poleciłem koledze sprawdzić auto na https://autoauctions.io wg zaleceń poradników z YT :D

No i tutaj się zaczyna moment w którym musicie uwierzyć na słowo - VIN nie jest podany na stronie, trzeba napisać do sprzedawcy, kolega napisał - otrzymał VIN - YV1612TK4G1400318. Nie jestem w stanie Wam potwierdzić zdjęciem, że taki numer otrzymał, no ale przecież nie mam celu kłamać :D

W USA poszlo za - $4,600

Wpisał kolega ten VIN w autoauctions.io a tam takie zdjęcia jak nizej (w komentarzach kolejne)

#samochody #volvo #otomoto
Dudek89 - Witam kolegów, na wstępie zaznaczę, że w jednej kwestii będziecie mi musiel...

źródło: comment_QMIHjugHt7b2ypXWQFCCAm1uwmIbfLO0.jpg

Pobierz
  • 29
@Shirako: powiem szczerze, że jak się tak napatrzyłem na to wszystko to zostają 3 opcje zakupu
1)nowe
2)od kolegi który np leasingował i wiesz co z autem robił
3)z serwisu z jakąś gwarancją - dasweltauto, używanegwarantowane - chociaż tutaj to też nigdy pewności nie ma
@Dudek89 po prostu nie naprawiają do końca. Ktoś nawet nie sprawdza zdjęć z car fax i wtedy sprzedaje coś po ostrym dzwonie co kupił za parę $ tutaj jak za lekko sukniete auto. Obie strony zadowolone tylko jedna bez świadomości jeździ ulepem
@bigger: No nie wiem skoro jest to autoryzowany serwis i ma program używane z gwarancją w którym zaznacza, że auto jest bezwypadkowe. wyszukiwanie po numerze vin pokazuje, że jest zupełnie inaczej to chyba jest coś nie tak. Generalnie nikomu nie można ufać jeśli chodzi o rynek samochodów używanych.