Wpis z mikrobloga

W moim marketowym 10-letnim rowerze za kilka stówek odpadło koło w trakcie jazdy xD dlatego potrzebuję czegoś nowego.
Budżet myślę, że 1000-1500 zł. Może być nowy lub używany (ale używany fajnie by było gdyby był sprawdzony). Poruszam się przede wszystkim po asfalcie na lokalnych drogach poza miastem (miasto niewielkie). Zdarzało mi się czasem przejechać po mniej równej nawierzchni, ale rzadko. Mam 182 cm wzrostu i 70 kg wagi. Moim marketowcem robiłem w sezonie codziennie po 30km - komfortowa prędkość oscylowała około 20km/h. Na szosie czy gravelu nigdy nie siedziałem, więc nie wiem czy to jest właśnie to czego potrzebuję czy zupełnie nie.
#rower #rowery #pytanie
  • 6
@dolchus Jechałem przez miasto niecałe 20 km/h i w pewnym momencie poczułem jak mi całkiem zblokowało tylne koło. Utrzymałem się na rowerze, a po zatrzymaniu zobaczyłem że koło jest opadnięte i nie jest w ramie - zblokowało się jakoś na piaście. Podejrzewam że mogły zajść na siebie te śruty. Ten taki szybkozamykacz leżał gdzieś za mną na ziemi. Łańcuch spadł. No generalnie później go ciągnąłem za sobą do domu xD. Nie wyglądało
@dolchus: no zabawnie by było xD albo byłbym bez zębów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jakieś pół godziny wcześniej jechałem według GPS 43 km/h, więc jeśli to wtedy koło by wypadło i to całkiem, a nie oparło się o ramę, to mogłoby być nieciekawie