Wpis z mikrobloga

Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" stylistycznie wysmakowana, mroczna opowieść twórców "Delicatessen" i późniejszej "Amelii". Jeden z najbardziej oryginalnych filmów, niezwykłe i niezapomniane...

" Miasto zagubionych dzieci " (1995)

Film ciężko przypisać do konkretnego gatunku, to przygodowo-surrealistyczna fantastyka steampunkowa z nutką grozy i dramatu...
Jak ktoś napisał - "creepy baśń"...

Na platformie pośrodku morza, otoczonej starym polem minowym, mieszka nieszczęśliwy człowiek: starzeje się szybko, ponieważ potrafi spać, ale nie potrafi śnić. Chcąc za wszelką cenę przeżyć piękny sen, porywa małe dzieci z pobliskiego portu i podłącza je do maszyny kradnącej marzenia. Jednak na poszukiwania jednego z porwanych wyrusza jego przybrany brat - siłacz One wraz ze swoją małą przyjaciółką.

Czy śmiałkowie zdołają uwolnić małych więźniów ?


Miasto zaginionych dzieci to drugi pełnometrażowy obraz pary francuskich twórców, Jean Pierre'a Jeuneta i Marca Caro. Film pełen niepowtarzalnych dekoracji, ludzkich i nieludzkich potworów, niesamowitego, onirycznego klimatu i atakującego widza w każdej niemal sekundzie filmu surrealizmu...

Zwiastun.
Strona Filmweb.
Film on-line, z lektorem, do obejrzenia/pobrania ( vider lub cda ).

→ #zlotaeravhs Mój tag autorski, gdzie możecie znaleźć wszystkie wcześniej prezentowane filmy, jak i te które dopiero się pojawią...
A w zakładce z grafiką "hurtowo" zobaczyć okładki wszystkich filmów...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/

#steampunk #gruparatowaniapoziomu #filmnawieczor #ogladajzwykopem #fantastyka #nostalgia #gimbynieznajo

Montago - Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" stylistycznie wysmakowana, mroczna o...

źródło: comment_WgotW0QONBWttclKm3ew3RROLobNvfbK.jpg

Pobierz
  • 9
@banjo:

Co do "Ucieczki Logana", ja, jako fan sf mogę ją polecić, choć jest to film który nie każdego zainteresuje.
Nie wiem dlaczego, ale wśród znajomych na Filmwebie prawie wszystkie koleżanki dały mu oceny 2-3/10, w przeciwiestwie do męskiej części, gdzie dominują 6, 7 a nawet 8...
Zobacz zwiastun w moim wpisie, w nim trochę można zobaczyć ten retro-futurystyczny styl filmu.
https://www.wykop.pl/wpis/43338521/dzis-w-cyklu-filmy-ze-zlotej-ery-vhs-bedzie-bardzo/
Albo przeczytaj recenzję, znalazłem taką, która całościowo ogarnia temat
@banjo:

Miałem go w planach, jednak gdzieś w dalekiej przyszłości, ale jak zobaczyłem Twoje pytanie, to właśnie uznałem, że należy już, teraz, dziś go opisać ( ͡° ͜ʖ ͡°)