Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy mi się coś w głowie chrzani albo dokonuje jakichś złych obliczeń? Od czerwca obowiązuje 5% VAT na #ebooki. Przeglądam empik, przeglądam inne księgarnie i tak pomyślałem że sprawdzę w skapcu historie cen... Na 10 sprawdzonych tytułów tylko jeden miał obniżona cenę po 1 czerwca ale z 27.5 zł na 27 zł.

Pojawia się pytanie: robią nas księgarnie w #!$%@?? Czy to jakieś tajemne biznesowe zagadnienia sprawiają, że ceny ebookow praktycznie nie spadły?

#ebook #ksiazki #czytajzwykopem
  • 16
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol no niby nie musiały. Ale z drugiej strony jak dawniej pytałeś czemu ebooki są praktycznie w cenie papierowych wydawnictw, a przecież koszta o wiele niższe to słyszałes, że te sakramenckie podatki. Podatek obniżyli a ebooki jak były drogie tak są.
@ranunculus hm... No i to jets konkret. Zamiast sprawdzić w dzienniku to się zasugerowałem artykułem w necie. Cziekawe tylko skąd sobie tam terminy z dupy wzięli.

Czyli nie wszystko stracone :)
no niby nie musiały. Ale z drugiej strony jak dawniej pytałeś czemu ebooki są praktycznie w cenie papierowych wydawnictw, a przecież koszta o wiele niższe to słyszałes, że te sakramenckie podatki. Podatek obniżyli a ebooki jak były drogie tak są.


@neo_vir: Tak mówili ludzie którzy w ogóle nie mają pojęcia o ekonomii i o tej branży. Typowe na wykopie wypowiadanie się na czymś na czym się nie zna.

No i to
no niby nie musiały. Ale z drugiej strony jak dawniej pytałeś czemu ebooki są praktycznie w cenie papierowych wydawnictw, a przecież koszta o wiele niższe to słyszałes, że te sakramenckie podatki. Podatek obniżyli a ebooki jak były drogie tak są.


@neo_vir: Tak mówili ludzie którzy w ogóle nie mają pojęcia o ekonomii i o tej branży. Typowe na wykopie wypowiadanie się na czymś na czym się nie zna.

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
Ale ja
@neo_vir: jeden autor który tak naprawdę nie jest wydawcą to dla ciebie autorytet? Xd. Powodzenia. Jestem ekonomista, znam tą ustawę znam też realia rynkowe. Nie ma opcji by w tym wypadku cena spadła jakoś zauważalnie. Mogło by tak być tylko w wypadku jakby ebook nie miał alternatywy w postaci papieru. Czyli byłby dobrem zupełnie niewymienialnym.

Ta ustawa zmieni tylko to że wydawcy będą więcej zarabiać co może wpłynąć na nieznaczne obniżki
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol masz dziwna przypadłość doszukiwania się w cudzych wypowiedziach rzeczy, których tam nie ma. Nigdzie nie pisałem o żadnym autorytecie ani nie pisałem, że dysponuje konkretną wiedzą w tym temacie. Jestem zwyczajnym człowiekiem, który ma prawo zadawać pytania o otaczający go świat.

Zdradzę Ci sekret - na pewno są aspekty, w których również brakuje Ci wiedzy, więc może wstrzymaj odrobinę konie zanim po raz kolejny wyjdziesz na buca.

Za pozostała część wypowiedzi
Zdradzę Ci sekret - na pewno są aspekty, w których również brakuje Ci wiedzy, więc może wstrzymaj odrobinę konie zanim po raz kolejny wyjdziesz na buca.


@neo_vir: Zdradze ci sekret. Jak o coś pytasz i ktoś ci odpowie to po prostu nie pultaj się jak dziecko i nie wątp tupjąc nóżką "BO JA USŁYSZĄŁEM INACZEJ BO JAKIŚ RANDOMOWY AUTOR TAK MÓWIŁ", a po prostu przyjmj do wiadomości odpowiedź innego użytkownika o
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol gdybyś odpowiedział w normalnym tonie to jak najbardziej mógłbym się z Tobą zgodzić. Niestety w sytuacji, która sam sprowokales - nie mogę. No ale Ty to możesz mieć w dupie, ja - przyznam bez bicia - nie mam zamiaru pochylać się dłużej nad Twoim sposobem bycia.
gdybyś odpowiedział w normalnym tonie to jak najbardziej mógłbym się z Tobą zgodzić. Niestety w sytuacji, która sam sprowokales - nie mogę.


@neo_vir: To tylko pokazuje jakim dzbanem jesteś. Możesz się z kimś zgodzić tylko jak ktoś jest miły ale jak jest niemiły to już nie? Czyli to z kim się zgadzasz nie zależy od tego czy to co mówię jest prawdą (bo jest?) ale od twojego subiektywnego wrażenia z rozmowy?
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol wiesz, jestem w stabie sobie wyobrazić kulturalna rozmowę, w której osoba która coś wie tłumaczy drugiej niezrozumiałe dla niej kwestie bez zbędnych epitetow czy przytykow. Ty rozpocząłes swoją pierwszą wypowiedź od wytykania mi czegoś, czego w ogóle nie napisałem (sprawdź sobie definicje słowa autorytet jeśli dalej nie rozumiesz o czym mówię). Jesteś przemadrzaly i zwróciłem Ci tylko na to uwagę... Wydaje mi się, że całkiem grzecznie zresztą. Pozwolisz, że na kolejną
wiesz, jestem w stabie sobie wyobrazić kulturalna rozmowę, w której osoba która coś wie tłumaczy drugiej niezrozumiałe dla niej kwestie bez zbędnych epitetow czy przytykow.


@neo_vir: No ale przecież ty i tak wiesz lepiej to co to za rozmowa?

Pozwolisz, że na kolejną Twoja wypowiedź już nie odpowiem, bo wątpię żebyśmy mieli dojść do porozumienia - ja na pewno straciłem na to ochotę.


@neo_vir: Rób sobie co chcesz. Tupnij jeszcze