Wpis z mikrobloga

To jest #!$%@? dramat, ponownie liczę sobie ile bym musiał zarabiać, aby regularnie spłacać błędy młodości + opłacać mieszkanie i mieć wciąż 20-30 PLN dziennie, na śniadanie obiad kolacje.
Z własnej głupoty jestem gdzie jestem I potrzebowałbym 2750-3040 netto (licząc, że miesiąc ma 31 dni)
Już nawet odpuściłem założenie, że od września chce płacić miesięcznie 170 PLN (tak tanio że to nieporozumienie) za 12 miesięczny kurs pewnej bardzo fajnej rzeczy, która mnie niewyobrażalnie jara.
Właśnie sprawdzałem ile to brutto i ten cudowny kalkulator powiedział mi, że brutto to około tysiąca więcej, co w ogóle mnie nie zaskoczyło. Zsokowało mnie natomiast to, że przy tak małych kwotach netto łączny kosz pracodawcy to okolice 2 tysięcy więcej niż dostaje pracownik.
Już nie będę nawet liczył vatów, akcyz itp itd.
Jeżeli ktoś nie widzi w tym nic złego to gratuluję.
PS nie zamierzam uciekać z Polski, bo tutaj zaczynam się spełniać od strony artystycznej (na razie teatr improwizacyjny), tutaj mam masę swietnych znajomych, tutaj mam rodzinę (w tym chrześnika mimo bycia ateuszem).
Moim zdaniem to jest tragedia jakaś okrutna.
#oswiadczenie #polska #podatki
C.....e - To jest #!$%@? dramat, ponownie liczę sobie ile bym musiał zarabiać, aby re...

źródło: comment_5oDjRMcwUtbGwkGzsHi9M5NHrWxcSS3H.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@Przegrywmmm: na kierowcę czego? Coś na B? Już byłem 8 lat temu i zarabialem 1700 PLN. Koniec końców zrobiłem całkę z własnej winy (byłem cholernie niewyspany i wpadłem do rowu) i z własnej kieszeni płaciłem tyle że hoho.

Dodam, że chce mieć czas na warsztaty teatru improwizacyjnego w każdy wtorek 17:30

Niedawno wszedłem w IT, ale radzę sobie średnio i z końcem miesiąca nie mam już tej pracy, w której moja
  • Odpowiedz
@CoolCake: ale ja mam w #!$%@? co robiles 8lat temu 8lat temu to ludzie zarabiali 1400netto a teraz minimum to jest 2000netto nie #!$%@? mi co bylo za tuska bo #!$%@? mnie ten gosc mow co jest za pis
  • Odpowiedz
@Przegrywmmm: meritum było inne, nic a nic do Ciebie nie trafio. Trudno, ale dzięki za info, że warto sprawdzić czy na kierowcę. Podpytam znajomych o realia.
chociaż jeden raz do mnie dzwonił, czy mu nie pożyczę, bo miał stluczkę że swojej winy i musiał dopłacać do tego że pracował.
Mnie na to nie stać, a jak się skończyło gdy ja jeździłem to masz wyżej.
PS całka to patoczna nazwa szkody całkowitej,
  • Odpowiedz
@CoolCake: Brawo, odkryłeś podatki. Dlatego w branży IT uciekamy na kontrakty B2B.

Przykład:
10'000 zł do ręki:

UoP: 14 256 zł brutto, 17 176 zł brutto brutto
UZ: 13 360 zł brutto, 16 114 zł brutto brutto
UoD: 11 682 zł brutto, (0 zł kosztu pracodawcy)
B2B: 12 196 zł netto, 15 001 zł brutto (0 zł kosztu pracodawcy, bo vat sobie odlicza) + możliwość odliczania kosztów uzyskania przychodu tj. paliwo,
  • Odpowiedz