Wpis z mikrobloga

Chcę kupić x2 xenony do Astry H. Co polecicie? Docelowo budżet 250zł/2szt. Najlepiej omijać chińczyki, ale z tego co widzę, sporo osób kupuje Bosma - niby 100zł tylko i kusi... :D

Macie jakieś opinie?
#xenon #motoryzacja
  • 18
  • Odpowiedz
@MrFruu: Bosma podobno OK, ale nie testowałem. U siebie kupiłem Osram Xenarc D2S za 260zł/para. Podobno Neolux też jest ok i gdzieś słyszałem, że produkuje to Osram własnie. Kilka złotówek mniej wychodzi. :)
  • Odpowiedz
@xetrov: Nie wiem co ile je wymieniam. Moja pierwsza zmiana, padł mi po roku jeżdżenia. Dlatego pytam się ludzi, którzy są bardziej obeznani w temacie.

Zresztą, dlaczego uważasz że dziadowanie?

@Chrzonszcz: XD Pozdro.
  • Odpowiedz
@MrFruu: jeżdżę z (bi)ksenonami od bardzo dawna (kilkanaście lat) i wymieniałem łącznie dwa razy - raz po kupnie jednego auta, drugi raz niedawno po 5 latach na jednym komplecie który był jeszcze oryginałem czyli przejeździł łącznie ponad 10 lat od produkcji samochodu.

Jak to zwykłe ksenony a nie dziadowskie 25W (w Astrze tego chyba nie było na szczęscie) to dwa oryginały kosztują pewnie z 400 PLN max, ryzykować inne wybarwienie
  • Odpowiedz
@MrFruu: OEM czyli pewnie Osram albo Philips. Żeby nie było, inni producenci zapewne też robią dobre, zapewne będą świecić podobnie, ale co słyszę że komuś szybko umarł żarnik albo zaczął świecić na purpurowo po pół roku używania to są to zwykle jakieś zamienniki.
  • Odpowiedz
@MrFruu: Czytałem sporo przypadków w których od dziadowskich zamienników (akurat w BMW) lubią padać przetwornice, ja wymieniałem przedwczoraj komplet i dałem 350zł za osram xenarc D1S 4300 więc warto chyba kupić oryginały niż mieć problemy
  • Odpowiedz
@xetrov: pany, ksenony czy Phillipsa czy Osrama czy mega giga drogie to jest mandacik i cyk dowód rejestracyjny plus nie przejdzie przeglądu jeśli żarnik HID jeździ sobie w kloszu homologowanym do halogenów H4/H7.

Nie zrozumcie mnie źle; mi się barwa ksenonów trupio blada (im zimniejsza tym lepiej) bardzo podoba i marzą mi się światła ksenonowe w mojej maździe (3, 2005r.) ale nie mam klosza z wycieraczkami ani autopoziomowaniem. Więc swoje
  • Odpowiedz
@snwptest: panie, ja piszę o oryginalnych lampach ksenonowych 35W ze spryskiwaczami i poziomowaniem. Wszelkie inne wynalazki to druciarstwo z którym nie mam nic wspólnego.
  • Odpowiedz