Wpis z mikrobloga

Jest tu chyba trochę motomirków więc może mi odpowiedzą. Po co motocykliści modyfikują wydechy, żeby pierdziały jeszcze głośniej? Dlaczego takim pierdzącym w niebogłosy motorem jeżdżą w kółko po osiedlowych uliczkach, gazując do odcinki? Czy to po to, aby zrównoważyć swoje #!$%@? mózgowe? Czy też po to, aby zrekompensować sobie posiadanie nikłego przyrodzenia? A może jedno i drugie? Zrobiłbym ankietę, ale jestem na mobilnej apce.

#motocykle #pytaniedoeksperta
  • 20
Sam latam na motorach i nie jest tak do końca jak mówisz
@Eudeo: . Większy hałas na drodze jest oprócz oczywiście walorów nieprzyjemnego jazgotu to trochę też bezpieczeństwo motocyklisty. W dobie wyciszania wnętrz pojazdów taki hałas ma zwrócić między innymi uwagę kierującego samochodem że zbliża się do niego motocyklista. Przyrost mocy jest niewielki w przypadku pełnego przelotu. @terr0r_dr0ne
@qzer: Jeżeli Twoja wypowiedź stanowi wyłącznie funkcję informacyjną, to również dodam, że robili to na ninjy 400 4t. Ciekaw jestem jaka to jest różnica w 2t, gdzie podobno podstawą tuningu jest zmiana tłumika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Eudeo: wydaje mi się że sam tłumik niewiele daje ale już konkretny zestaw dodatków w tym tłumik może dać już większe efekty.
Sam myślałem że zmiana tłumika da od 10-15 km więcej ale zdziwiłem się że jest to tylko kilka km.

Mówię tu cały czas o 4t więc nie wiem jak się sprawa ma z 2t. :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@terr0r_dr0ne: Po co modyfikują? Niektórzy dla walorów estetycznych, inni żeby szybciej pozbyć się zmysłu słuchu :). Czemu hałasują na wąskich uliczkach, albo w ogóle w mieście? To taki sposób na przedłużenie sobie ego, dowartościowania się, pokazania jakim jest się antyspołecznym ignorantem z niedowładem mózgu? Nie wiem, jako motocyklista też mam do tego negatywne nastawienie.
Od razu prostując, z bezpieczeństwem nie ma to wiele wspólnego, to tylko takie ogólnie przyjęte tłumaczenie tej
@Glenroy ja mam dedykowany wydech do Ducati bo po prostu lubię ten dźwięk. A po mieście w sumie od roku nie jeżdżę ani do pracy ani na komin bo już to dla mnie 0 frajdy :(
@terr0r_dr0ne: Ściema o bezpieczeństwie to po prostu ściema.
Rozpi*rdolę ci bębenki w imię BEZPIECZEŃSTWA. To zróbmy tak ze wszystkimi pojazdami. Idea szczytna ;)

Walory estetyczne są takie same jak w starym seicento z doklejonym spoilerem; robi wrażenie na karynach ze wsi i to tyle. Jeśli dodatkowo wspomniane seicento ma gówniany tłumik to karyny myślą "O, sportowy". I o to właśnie chodzi ;)

Takie przeróbki to zwykła wiocha. Każdy, kto się minimalnie