Wpis z mikrobloga

@Skogyr: ja nie wiem czy to od białka. Po prostu przedwczoraj w nocy i cały dzień siedziałem znowu na kiblu, bez objawów zatrucia oczywiście. I próbuje czasowo skojarzyć, kiedy się zaczęło i co zmienilo się w diecie. Wychodzi mi na to, że czasowo się zbiega z używaniem izolatu #kfd ale nie mam pewności. Ba, to nawet niekoniecznie jest kwestia jego jakości, może po prostu mi nie leży.

A co do tych
  • Odpowiedz
@Duzy_Dziki_Zwierz: z biotechem tez jest zabawna sprawa po na przestrzeni powiedzmy 3 miesiecy probowalem moze 4 iso whey zero, wszystkie o tym samym smaku - cookies and cream i kazde inaczej smakowalo, nawet proszek mial inna barwe, np. te w norwegii co kupilem bylo takie pomaranczowe troche, a te z polski co bralem to raczej biala lub taka kremowa barwa. z czego to wynika, #!$%@? wie, wszystkie produkowane na wegrzech niby.
  • Odpowiedz
@no_clue: a ja 13 lat jem praktycznie te same produkty, oczywiście mieszając z syfem przez te lata, wiadomo. I nie było mi nic. A ostatnie miesiące problemy jelitowe non stop. Już nie pamiętam kiedy w ogóle miałem jakiś dzień, że nie bolał mnie brzuch w ogóle. A lekarze mówią, że jestem zdrowy. Więc chyba nietolerancja albo chuy wie co.
  • Odpowiedz