Wpis z mikrobloga

Mój świętej pamięci dziadek miał to nieszczęście urodzić się tak, że jego wczesna młodość przypadła na wojnę i okupację. Po jego śmierci dowiedziałem się że kiedy był nastolatkiem to wraz ze swoim wujkiem utopił ssmanna. Na koniec wojny kiedy już był dorosły to przyszło mu jeszcze zwalczać bandy UPA a tam z kolei znalazł w domu rodzinę, leżących na łóżku ojca, matkę i dziecko w kołysce, wszyscy z poderżniętymi gardłami. Idź Pan w #!$%@? z taką młodością, teraz już wiem czemu dziadek czasami budził się w nocy i płakał. A wszystkim narzekającym na dzisiejszą młodzież, ehh, zastanówcie się co wygadujecie, to dobrze że się cieszą swoimi rurkami i rapem z głośnika w plecaku zamiast oglądać takie rzeczy w młodości.
  • 76
@wzasadzie: W przeszłości mężczyźni nosili rajstopy, makijaż i peruki a mimo to wojny i intrygi trwały w najlepsze. Najważniejsze jest to jakim się jest człowiekiem l i jakie ma się wartości a nie ubiór czy styl życia. Dzisiejsze czasy dla Polskiego nastolatka to całkiem sympatyczne miejsce na wektorze czasoprzestrzeni i fajnie, trzeba cieszyć się życiem.
@bergero00 dlaczego bait, myślisz że tak nie było? Dziadek mojego kolegi z jakimś drugim ziomkiem kilka wsi ukraińskich spalili w zemscie po tym jak Ukraińcy wymordowali jego bliskich. Po latach podobno powiedział, że nie zaluje tego co zrobił i gdyby musiał to zrobiłby to ponownie. My możemy negatywnie oceniać niektóre działania naszych rodaków, tak samo jak wymadrzac się w kwestii bezcelowości Powstania Warszawskiego. Ale wystarczy posłuchać opowiadań starszych osób, które przeżyły czas
Dzisiejsze czasy dla Polskiego nastolatka to całkiem sympatyczne miejsce


@bergero00: całkiem sympatyczne?
CAŁKIEM?!
tu je najlepiej <3
w Polsce to jak trójeczkę w szkole dostać
zdajesz, więc pasa w domu nie będzie, ale też nie kujon więc lubiany
i tak uczysz się lawirować na fali życia

wektorze czasoprzestrzeni


@bergero00: cztero-wektorze*
siadaj, trójeczka.
@bergero00: wiesz niby to wektor jeden, ale cztery współrzędne ma, więc w sumie może pseudo-wektor ma być
w końcu stwierdziłem, że w sumie to sam już na ten moment nie wiem, sprawdzać kartkówek mi się nie chce, a więc... trójeczka!
(σ ͜ʖσ)
@bergero00: Mój pradziadek dostał rozkaz zabicia własnej żony i dzieci. Nie wiemy, co go spotkało za niesubordynację, ale można się domyślić. Babce z dziećmi kazał uciec.

Druga babka natomiast sama mówiła, że jak wyszła z kołchozu to miała wręcz nawyk żeby coś ukraść.

Dziadek (mąż babci od kołchozu) za małego robił za gońca. Ukraińcy go złapali i napoili spirytusem. Podobno gdyby go jakiś znachor nie zakopał po szyję w ziemi, żeby