Wpis z mikrobloga

Poznałem go dzięki wypokowi, bo staram się nie oglądać YouTube, jutuba. Zawsze coś tam robiłem przy swoich samochodach (wymiana hamulców, remont zawieszenia) ale to pierdoły były. Kiedyś w latach 90 wymieniliśmy z kolegą sprzęgło w 126p no i to taki max możliwości mechanika amatora. Mechanika mnie pociąga ale znam swoje ograniczenia i to nie chodzi o sprzęt , brak kanału itd. Jednak jutro zainspirowany Profesorem będę wymieniać napęd rozrządu sam co by nie dać zarobić złodziejom i pseudo mechanikom. Zawsze mi coś #!$%@? w każdym aucie. Daj plusa nie dla mnie ale dla mechanika z Białegostoku jeśli szanujesz. Jest najlepszy
#motoryzacja #samochody #profesorchris #polskiyoutube
walter-pinkman - Poznałem go dzięki wypokowi, bo staram się nie oglądać YouTube, jutu...

źródło: comment_wq7e4S7ATa8r9CktknuY7BeijQ29Mvob.jpg

Pobierz
  • 16
@Kontestator: właśnie między innymi dlatego obecny samochód oddałem do mechanika. Co ciekawe jak pytałem podał cenę 250zł za wymianę rozrządu, w dniu oddania auta stwierdził, że się pomylił i będzie 350zł (miałem wyjazd za kilka dni i nie chciałem ryzykować, od ostatniej wymiany spory przebieg więc się zgodziłem, inaczej bym olał gościa) a ostatecznie jak odbierałem samochód policzył 200zł ¯\_(ツ)_/¯
To też nie jakiś super nowoczesny bolid ale 2 wałki już
@powaznyczlowiek: ostatecznie wyszło 200 :) Nie piszę, że 350 to drogo ale skoro przed umówieniem pytałem się ile i mówi 250 a nagle cena wzrasta o stówę to coś jest nie tak. Pewnie jakby od razu powiedział 350 tez bym się umówił ale musiało gładko pójść, że ostatecznie wziął mniej niż mówił.
Generalnie większość części ekspoatacyjnych (klocki, tarcze, amortyzatory, jakieś łączniki i gumy) wymieniam sam. Nie jestem żadnym mechanikiem ale lubię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@walter-pinkman: ogólnie wszystko da radę samemu jak się chce. Dawno temu w aucie bez kanału wymieniłem skrzynie biegów, polosie obie wprasowalem sam łożyska i tuleje w wahaczach, rozrzad i masę innych rzeczy z zawieszenia i silnika. Opłacalność tego była znikoma ale uspokajalo mnie krecenie auta. Można powiedzieć, że przez 10 lat rozlozylem go na części pierwsze i złożyłem - każda część była przeze mnie wykrecona i wkrecona. Jeśli więc ktoś mi