Wpis z mikrobloga

Po samobójstwie kolegi 3 miesiące temu, doszedłem do wniosku że nie chcę tak skończyć, po czym przełamałem się i udałem na wizytę do psychiatry. Pan doktor nie kazał mi biegać czy coś, ale wręcz wyjaśnił że jeżdżenie na rowerze czy wpierdzielanie czekolady co prawda podniesie poziom serotoniny, ale później organizm przywyknie i ostatecznie gówno mi to da. Pogratulował mi wykonania pierwszego kroku i teraz czekają mnie badania.
Zachęcam do walki z samym sobą, to prostsze gdy jest się pod opieką specjalisty. Początkowo miałem obawy, że otoczenie uzna mnie za wariata wyłącznie dlatego że chodzę do psychiatry, ale jak mam do wyboru to lub zawisnąć, to w sumie na #!$%@? mi dobre opinie? To zawsze można poprawić, a jak już się zabijesz to się nie odzabijesz.
#depresja
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pudeukocica

jak mam do wyboru to lub zawisnąć, to w sumie na #!$%@? mi dobre opinie? To zawsze można poprawić, a jak już się zabijesz to się nie odzabijesz.


prawda, szanuje za podjęcie pierwszego kroku
jak wygląda cena takiej wizyty? lekarz ma pojęcie o tym co robi?
  • Odpowiedz
  • 1
@2906518 120 zeta pierwsza wizyta, kolejne po stówce. Oczywiście gdzie indziej moze byc drożej/taniej. Ze względu na duże kolejki wizyty pewnie będą co kilka tygodni, więc da radę wyrobić z kasą
  • Odpowiedz
Jak ludzie przestaną przejmować się opinią innych o sobie, to jestem pewien, że odsetek depresji zmniejszy się bardzo mocno


@Toszeron: a niedoczynność tarczycy zmniejszy się jak ludzie przestaną się przejmować swoim wyglądem?
  • Odpowiedz
@Pudeukocica: Jakie badania? Pytam szczerze. Byłem kiedyś, żarłem antydepresanty, rzuciłem, teraz to samo co na początku. ( ) Nikt mi żadnych badań nie kazał robić.
  • Odpowiedz
wizyty u endokrynologa nikt się nie wstydzi.


@rybsonk: Wręcz przeciwnie, chwali się że mu się udało dostać. A jak jeszcze udało mu się kupić euthyrox to dopiero człowiek sukcesu :)
  • Odpowiedz
@Pudeukocica: przerobiłem wszystkie możliwe drogi, to nie jest tak ze przez piec lat widziałem tylko jednego lekarza czy brałem tylko jedne leki, terapie tez mam za sobą, ludzie często zapominają ze choroba psychiczna to choroba jak każda inna i że nie wszystkim dane jest wyzdrowieć, co do kolegi bardzo współczuje, też mam kilku znajomych którzy się zabili, dobrze by było gdybyś o tym nie rozmyślał, o jego śmierci i sytuacji
  • Odpowiedz
  • 1
@Kardio_Error Ale nigdy nie możesz powiedzieć że masz pewność ze nigdy nie nastąpi przełom. Może faktycznie nie ma co szukać rozwiązania wśród alternatywnych leków i specjalistów, ale może jak #!$%@? wszystko i wyjedziesz w Bieszczady to okaże się że czujesz się dzięki temu lepiej? Może musisz zrobić coś #!$%@? w życiu?
  • Odpowiedz
bieszczad nie zaliczyłem, ale wiem o co chodzi, zmieniałem nie tylko miasta ale i państwa, to nic nie daje, co do #!$%@? rzeczy musisz podać jakiś przykład bo nie wiem o co ci chodzi
  • Odpowiedz
@Pudeukocica: GRATULACJE !!!

Szczerze, trzeba to głośno mówić bo mnóstwo ludzi się wstydzi i kisi problem całe życie. A potem z takiego kiszenia to nawet i choróbska fizjologiczne człowieka dopadają.
  • Odpowiedz