Wpis z mikrobloga

Dziś po raz pierwszy od roku czy nawet półtora miałem przyjemność pojechać do pracy MPK xD Mimo że wyszedłem wcześniej niż normalnie to do pracy spóźniłem się ok 15 min. Winą za ten stan obarczam przede wszystkim wakacyjny rozkład jazdy bo zamiast 6 autobusów w szczytowych godzinach jeżdżą 4. Także już całkiem musiałbym wstawać jeszcze wcześniej żeby zdążyć na wcześniejszy kurs. Dodatkowo mimo niewielkiego natężenia ruchu na skrzyżowaniu Borowskiej i Glinianej trzeba było odstać 3 cykle mimo że nie jechał nawet jeden tramwaj, something is not yes z tym cyklem świetlnym.

Dodatkowo zdziwiłem się nie co bo w trakcie swojej podróży widziałem co najmniej 5 kobiet w zimowych kurtkach/płaszczach. Daleko mi do wykopka wyśmiewającego ludzi w sandałach i skarpetkach czy tym podobnym, niemniej jednak przy najniższej dobowej temperaturze w okolicach 15 stopni to widok kogoś w zimowym ubraniu może zastanawiać.
#wroclaw #mpkwroclaw
mroz3 - Dziś po raz pierwszy od roku czy nawet półtora miałem przyjemność pojechać do...

źródło: comment_W89UepjAL5XN7H4Uv5gw8RQUXUCj6awR.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@JohnMarkII: panie, to sprawdzanie obecnie nic nie jest warte, zwlaszcza na trasie JPII - Dworzec Główny.
Jechałam na pociag ostatnio, bylam na JPII 45 minut przed odjazdem, wsiadlam w 32. Spóźniłam się i musialam jechać następnym godzinę później xD
Także obecnie przy remontach, rzadszym kursowaniu i ogólnym stanie tego gówna nazywanego MPK trzeba wychodzić 2 godziny wcześniej jak chcesz dotrzeć z którejs pętli do centrum.
  • Odpowiedz
@Amishia: przyznaję, że mało odpowiednia ze mnie osoba do prowadzenia dyskusji w tym temacie, ponieważ tak jak zaznaczyłem bardzo rzadko przemieszczam się MPK - na swoją obronę mam tylko to, że żona od kilku lat jeździ niemalże codziennie do pracy i wtedy jeździ MPK - często naprzemiennie autobus/tramwaj lub głównie tylko autobus. Bardzo rzadko słyszę, że wystąpiły takie opóźnienia, żeby na trasie Grunwald - Oporów była później niż 20-25 min.,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnMarkII: A tego się nie spodziewałam. Myślałam, że z Oporowa dłużej się jedzie na Grunwald :D

W każdym razie miejmy nadzieję, że ktoś kiedyś się za to weźmie bo niedługo do pracy trzeba będzie wychodzić 3h przed czasem ( _)
  • Odpowiedz
@mroz3 heh, dzisiaj pierwszy raz od długiego czasu musiałem rano do pracy pojechać MPK. 136 przez 5 minut był "za 3 minuty" na przystanku. Fizycy powinni się tym tematem zainteresować.
  • Odpowiedz
@JohnMarkII: Jak wychodzenie "na godzinę" działa w przypadku MPK Wrocław.
Autobus odjeżdża według rozkładu o 21:37.
Przychodzisz o 21:35 - Autobus zdążył już odjechać.
Przychodzisz o 21:30 - Autobus odjedzie o 21:45 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz