Wpis z mikrobloga

Ktoś się orientuje w jaki sposób #tmobile #tmobileuslugibankowedostarczaneprzezaliorbank oblicza sobie złodziejski kurs przewalutowania CHF na EUR na poziomie 1,06923? XD

Przykładowa operacja:

Kwota
-6,50 CHF
Kwota w walucie rachunku-6,95 EUR
Waluta rachunkuEUR
Typ płatnościTransakcja kartą debetową
Data operacji09-08-2019
Data księgowania13-08-2019
Kurs przewalutowania1,06923

Czy to przypadkiem nie idzie CHF > PLN > EUR? Albo CHF > USD > EUR?

Karta MasterCard. Przecież to jest 16% więcej niż wychodzi z kursu NBP XDDD
Trafiłem już na stronę https://www.najlepszekonto.pl/oplaty-za-przewalutowanie-transakcji-visa-i-mastercard oraz https://subiektywnieofinansach.pl/tmobile-bank-spread-przewalutowanie-euro-dolar-karta-platnosc/ i wychodzi na to, że proces odbył się tak:

CHF > USD > PLN > EUR XDDDD

Ja #!$%@?ę, co za rakowy bank ten t-mobile XD Całe szczęście, że miałem tylko kilka małych transakcji w CHF i CZK, bo inaczej to chyba z miejsca pozamykałbym tam wszystko co mam. Ku przestrodze: lepiej płacić kartą w PLN w krajach z walutą inną niż EUR, USD, GBP (do takich najlepiej mieć karty walutowe). #podroze #banki #bank #bankowosc #finanse
  • 7
@ecco: a nie w każdym banku to tak działa? Kolejna osoba, która jest wielce zdziwiona? Jak ktoś się nie zna, jest ignorantem, to prościej nie bawić się w konta walutowe. A najlepiej lecieć Revolutem
lepiej płacić kartą w PLN w krajach z walutą inną niż EUR, USD, GBP


@radekrad: no,
- najlepiej mieć kartę danej waluty i kupić walutę w walutomacie czy innym kantorze
- ewentualnie lecieć revolutem
- trochę gorzej płacić kartą waluty, która w banku jest rozliczeniowa (EURO lub USD, zależnie od banku) - wtedy jest pojedyncze przewalutowanie
- płacąc złotówkową jest podwójne
- płacąc inną walutową jest potrójne
@radekrad: problem w tym, że Revolut mistrzu nie zawsze działa, więc i tak trzeba mieć zapasowy plastik, a to powoduje, że muszę rozdzielać środki. W podróży nie zawsze jest czas na przesuwanie środków. I nie, gotówka nie jest rozwiązaniem. Jak teraz o tym myślę, że już kiedyś rozkminiałem te płatności, ale totalnie wypadło mi z głowy, że używanie karty EUR to najgorsza opcja. Ech, skleroza zaczyna wystawiać mi rachunki ( ͡
@ecco: bo płacisz kartą EUR, a powinieneś USD. Tylko karta USD ma korzystne przewalutowania z każdej waluty na świecie.

Bank nie jest rakowy, to bardzo dobry bank do płatności zagranicznych + ma darmowe, nielimitowane wypłaty z bankomatów na całym świecie. Po prostu nie doczytałeś TOiP. ;)
@ecco: w tmobile bankowym do transakcji EUR trzeba placic karta EUR, do transakcji GBP trzeba placic karta GBP, do transakcji PLN - karta PLN, do reszty walut - karta USD - przeliczenie kursow po organizacji mastercard bez prowizji.
nastepnym razem czytaj regulamin przewalutowania. jak chcesz placic waluta EUR, to zaloz kantor alioru (czyli w tym samym banku) i wyrob karte EUR i bedziesz mial przewalutowanie bez prowizji.