Wpis z mikrobloga

@majkkali: Polki/karyny/materialistki to jedno, ale przeciętny Polak ma o wiele więcej kija w dupie i braku luzu/dystansu/spontaniczności od przeciętnego Włocha, Hiszpana i Francuza i taka jest prawda.

Ktoś powie że kasa, a ja powiem jak Mati Borek - mental plus genetyczne narzekactwo.
  • Odpowiedz
@Kur_Piejak: Mój światopogląd chyba najbardziej rozwala fakt, że nawet gdzieś na YouTube laski które pochodzą z zagranicy mówią za każdym razem na vlogach, że są zdziwione jak dobrze mężczyźni w Polsce traktują kobiety i że one są zdziwione bo tutaj kobietę traktuje się jak księżniczkę.
  • Odpowiedz
@niggerinthebox: Jest to również wina mężczyzn ale nie do końca winę za taki stan rzeczy ponosi głownie otoczenie które wywiera presję na mężczyznach oraz otoczenie w którym taka kobieta jako dziecko i nastolatka dorastała czytaj winę ponoszą osoby które miały wychować. Słuchaj ostatnio miałem taki przypadek były urodziny mojej siostry i była też siostra szwagra z dzieckiem 12 letnią dziewczynką co roku od kilku lat ma urodziny na które przychodzi
  • Odpowiedz
@Cztero4tomowy: Zgadzam się. Winne jest szeroko pojęte otoczenie o którym piszesz, którym jest np. mój stary który bez żony nie umie zrobić sobie obiadu, albo od kilku lat nie był na zakupach spożywczych w markecie. I takich niesamodzielnych mężczyzn jest przeważająca większość. I choć kobiety o tym raczej nie powiedzą, takich osobników podświadomie szanuje się mniej.

Jeśli 12-latka o której piszesz obserwuje taki "model" od urodzenia, to potem staje się
  • Odpowiedz
cóż p0lki (i Polki też) mają zakodowane z czasów komuny, że zagraniczne jest lepsze


@DulGukat: nie tylko z vzasów komuny. Tak było też przed wojną, i przed zaborami też. Po prostu taki kompleks niższości w narodzie i tyle. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
oszukiwanie kobiet


@janeeyrie: Mówienie po angielsku (zwłaszcza wśród anglojęzycznych znajomych) to oszukiwanie kogokolwiek?
Ty przedstawiając się od razu podajesz narodowość, żeby nikogo nie "oszukać"? Nie wiem, jakie panują zwyczaje na imprezach, może masz rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niggerinthebox: Jeśli chodzi o niesamodzielność mężczyzn jest to w większości wina kobiet ponieważ to nasze kochane przedstawicielki płci pięknej chcąc nie chcąc głównie nas wychowują oraz przyzwyczają nas do pewnych zachowań jeżeli żona robi mężowi przez całe życie obiad to później niech się nie dziwi, że ten facet zachowuje się
w kuchni jakby był niepełnosprytny. Jeśli chodzi o 12 latkę właśnie do tego nawiązywałem pisząc swoją wypowiedź jeśli taka dziewczynka
  • Odpowiedz
przeciętny Polak ma o wiele więcej kija w dupie i braku luzu/dystansu/spontaniczności od przeciętnego Włocha, Hiszpana i Francuza i taka jest prawda.


@niggerinthebox: Przyjaciółka siostry właśnie przechodzi trudne chwile ze swoim Brazylijczykiem, bo okazuje się, że kompletny brak kija potrafi być wadą, gdy masz powyżej 25 lat i musisz się sam utrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chociaż wcześniej miała równie zblazowanego Polaka, więc chyba po prostu
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o niesamodzielność mężczyzn jest to w większości wina kobiet ponieważ to nasze kochane przedstawicielki płci pięknej chcąc nie chcąc głównie nas wychowują oraz przyzwyczają nas do pewnych zachowań jeżeli żona robi mężowi przez całe życie obiad to później niech się nie dziwi, że ten facet zachowuje się w kuchni jakby był niepełnosprytny


@Cztero4tomowy: Tu już zależy od konkretnego przypadku, natomiast efektem jest uzależnienie mężczyzny od kobiety i to
  • Odpowiedz
I takich niesamodzielnych mężczyzn jest przeważająca większość.


@niggerinthebox: jakieś źródło tej statystyki? bo stwierdzenie że ponad 50% mężczyzn (już zostawmy tą "przeważającą") nie chodzi do spożywczego i nie umie ugotować obiadu jest... odważne
  • Odpowiedz
@niggerinthebox: Również nie wyobrażam sobie takiego modelu w swoim związku, ale mam wrażenie, że obecnie to idzie w trochę innym kierunku i tak jak kiedyś mężczyzn uznawało się za duże dzieci tak teraz tymi dużymi dziećmi są kobiety. W liceum do którego chodziłem były laski które miały 16-17 lat i mamy im sprzątały pokój co mi się trochę w pale nie mieści.
  • Odpowiedz
@Cztero4tomowy: @niggerinthebox: a ktoś powiedział tej "europejce" ze według polskich standardów nie może wyjść za mężczyznę spoza swojego kraju, bo jest "dobrem narodowym" jak złoża minerałów? To by ją otrzezwilo xd niczym sie ten wywiad nie różni od mirkow zachwalajacych ukrainki azjatki. Wyjedzcie kiedyś dalej niz do najbliższego miasta i zobaczycie, że te wasze norwezki czy niemki wcale nie są takie cnotliwe jak wam sie wydaje, w norwegii
  • Odpowiedz