Wpis z mikrobloga

Halo mirki mam problem...
Zaczynam zmianę w pracy o 5.30, dlatego dla mnie logicznym jest, że o tej godzinie wchodzę do pracy, tzn odbijam się na bramce na wejściu.
Chwilę temu liderka zmiany wezwała mnie na pogadankę, w związku z moimi spóźnieniami, spoznieniami rzędu 3min związanymi z "korkiem" na bramce wejściowej, wytłumaczyłem jej, jak to wygląda, a ona, że to nie tak wygląda, że o 5.30 mam być na stanowisku, a przecież jeszcze muszę iść się przebrać do szatni i dojść na stanowisko, więc w sumie spóźniam się na stanowisko jakieś 10-15 minut...
Dodała, że zliczy moje spóźnienia z miesiąca i będę musiał je odpracować xD

Zaznaczę jeszcze że to nie jest januszex tylko europejskie korpo.

Czy jest tu jakiś specjalista, który może mi pomóc w kwestii jak na to patrzy prawo pracy? Kto ma rację?

Dodam że to moja pierwsza poważna praca

#pomocy #prawo #prawopracy #porada #poradaprawna
  • 80
  • Odpowiedz
@daot: za niedługo dowiem się na wykopie, że jestem niewolnikiem bo sam przyjeżdżam samochodem do pracy, za paliwo płacę z własnej kieszeni a nie przysyłają po mnie szofera/taxi i w drzwiach osobiście nie wita mnie prezes.

@The_Don: ja zaczynam pracę o 6, 14, 22. Zawsze staram się być wcześniej o ok pół godziny żeby przyjąć zmianę, tym samym wypuszczając poprzednika żeby mógł iść się umyć i przebrać. W
  • Odpowiedz
@PienieznyWieprzZMlotemBojowym nigdy bym nie pomyslal ze mozna pracowac i nie chciec za to pieniedzy. 15 minut rano i 15 minut po pracy to pol h dziennie x 5 dni w tygodniu x 4 tygodnie w miesiacu to daje 10 godzin miesiecznie. Nie wierze ze ktos pracuje dla firmy 10 godzin miesiecznie za darmo. Jak pracujesz od 8 do 16 to przychodzisz na 8 i wychodzisz o 16 chyba ze ustaliles nadgodziny.
  • Odpowiedz
@Geraltzkiwi: no i tu mylisz. Pracodawca nie moze wymagac wlasnie bynprzyszedl 15 min wcześniej zeby sie przebrac. Ale zeby przyszedl przygotowany jak najbardziej. Bo z twojej logiki to tak samo jakbys powiedzial ze jak masz na 7 do pracy to do 6:59 mozesz chlac bo to twoj czas wolny. Nie, nie mozezz, bo masz byc na stanowisku w momencie rozpoczecia pracy i gotowy a nie przyjsc i sie przygotowywac (a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pp14sr: dlatego nie przeszkadza mi taka polityka firmy. 10min przed końcem pracy i tak stoje przed maszynką do odbicia i czekam na 00 ;)
  • Odpowiedz
@beeeitch: ja powiem tak że ze swojego doświadczenia wiem że na magazynach w Holandii, No to nie jest korpo, często żądają żeby być na przykład 15 minut wcześniej no i nic nie zrobisz po prostu jak ci się nie podoba to wypier...lasz. więc potraktował bym to jaką to jedną z tych niesprawiedliwości życiowych. Odbijaj sobie to tak po 15 minut w tej pracy #!$%@? się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@beeeitch mam na 6:00 do pracy wiec o 5:50 odbijam sie na bramce, ide do szatni przebieram sie i 5:58 jestem już gotów do pracy. Pozdro dla durni którzy przychodzą pół godziny lub godzine przed czasem zeby wychlac kawe i spalic peta a potem siedzą i czekają do 6. Beka z was.

@ZnienawidziszMnie: Durniem to jesteś ty gdyż uważasz że każdy mieszka 5 min od pracy i korki czy
  • Odpowiedz
@m0rgi a co ty myslisz ze ja wychodze z domu i 100 metrow dalej mam zaklad pracy? Nie masz pojecia. Zdazenia losowe, nie moja wina ze cos sie wydarzyło na drodze.. nie bede za kazdym razem myslec ze cos sie stanie i sie spoznie wiec lepiej wyjade godzine predzej.. w dupie mam. Jesli w roku z jakiegos powodu sie spoznie z 2-3 razy to zaraz maja mnie #!$%@?? To chrzanic taki
  • Odpowiedz
@beeeitch: u mnie w pracy odbijasz kartę i idziesz się przebrać o 6, a nie przed.

Z czym wykopki maja problem? Lubię pewnie dawać dupy pracodawcy.

6:00 wchodzę do pracy i idę się przebrać czy zmienić buty. Za to ma mi zapłacić
  • Odpowiedz
Dobra, byłem dzisiaj u kierownika wyjaśnić sprawę, przedstawiłem swój pogląd na przychodzenie punktualnie (tzn 5.30 wchodzę do pracy), przyznał mi rację, tylko prosił żebym był te 3 minuty wcześniej, żeby "korki" do odbicia się nie przeszkadzały mi być punktualnie w zakładzie, bo jestem na stażu póki co i żeby to ładnie wyglądało na papierze, gdybym chciał przedłużać umowę.

Także kto chce być ruchany na 30 min dziennie, niech będzie ruchany, kto nie
  • Odpowiedz
@beeeitch bo jesteś roszczeniowym baranem. 8h pracy to 8h pracy, to znaczy że przez tyle masz być na stanowisku. Może zacznij sobie dojazdy jeszcze liczyć? Na miejscu szefa bym powiedział, że skoro tak to masz już przychodzić przebrany i możesz sobie wtedy być minutę przed na bramkach a o równej już na stanowisku. Ale wspomniałeś, że to staż no to widocznie uznał, że po co gadać z debilem skoro i tak
  • Odpowiedz
@elerbas: nie jestem na stażu z UoPu tylko sami mi płacą, jak pisałem wcześniej szatnia jest obowiązkowa - nie mogę wynieść firmowych ubrań roboczych z zakładu, nie pracuje na taśmie, nie po to szedłem na studia xD
Nikt nie czeka na to aż go zmienię, jedyny obowiązek na koniec zmiany to posprzątać stanowisko i zadbać żeby wszystko co na nim powinno być było.
Widać żyjemy w trochę innym świecie i
  • Odpowiedz
A chyba nie jestem debilem, skoro sam przy okazji zaproponował mi przeniesienie na dział inżynieryjny, gdzie zazwyczaj idą ludzie z conajmniej półrocznym stażem xD
  • Odpowiedz