Wpis z mikrobloga

@menningo: Rosja od jakiegoś czasu się nie rozwija jeśli w międzyczasie przyjdzie kryzys taki jak w 2008 i cena ropy poleci w dół (już teraz cena nie jest zbyt wysoka 50-60 $ za baryłkę a rosyjskie wydatki są większe jak przed 2008 rokiem a rezerwy mają mniejsze) to może znowu im się imperium posypać (np. nie będzie kasy na sponsorowanie Czeczenii, Białorusi oraz innych republik z budżetu centralnego to może być
@Zodiak: I co z tego że budżet? Skoro emerytury, pensje, ogólnie koszty stałe pożerają większość? Do tego potężna korupcja, nieudolność i pełno idiotów i pewnie też działania ruskiej agentury. Czasami uda się kupić coś dobrego i tyle do tego kupujemy piekielnie drogą broń z usa.
Aż dziw bierze, że jest taka przepaść pomiędzy USA a resztą świata. Właściwie gdyby USA chciało to by mogło najechać cały świat i gówno by im ktoś zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Pirat_Brodacz: Gdyby świat byłby grą komputerową, to pewnie tak, ale nie jest. Potęga USA bierze sie z handlu. Odwalając akcję jak Hitler, czy Napoleon szybko poszliby z torbami. Po za tym skąd mieliby wziąć tylu
I co z tego że budżet? Skoro emerytury, pensje, ogólnie koszty stałe pożerają większość? Do tego potężna korupcja, nieudolność i pełno idiotów i pewnie też działania ruskiej agentury. Czasami uda się kupić coś dobrego i tyle do tego kupujemy piekielnie drogą broń z usa.


@CukrowyWykop: Znowu Ty i znowu pieprzenie pod publikę. Emerytury i pensje to nawet nie połowa. Kiepsko względem innych państw z takim budżetem jest ze względu na wielkość
@ediz4:
A chociażby periodyk propagandowy MON "Polska Zbrojna":

W 2013 roku MON zapłacił 674 mln złotych za 913 Jelczy 442.32, a w 2017 roku – 420 mln złotych za 500 sztuk.


W ciągu 4 lat cena za sztukę wzrosła z 740 na 840 tyś zł. Jeszcze trzeba by popatrzeć, jaki odsetek tej kasy zostaje w Polsce.
@Prezes_roku: Czyli już nie 900 a 740-840. Zapomniałeś również wspomnieć że wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym. Tymczasem u naszego sąsiada
https://www.defence24.pl/2200-ciezarowek-dla-bundeswehry

Pierwsza transza dostaw ma obejmować 558 ciężarówek o wartości ok. 240 mln EUR, umową objęte są też narzędzia i szkolenie...

Jedna ciężarówka ponad 1,5 mln.
Przepłacamy oj przepłacamy.

W ciągu 4 lat cena za sztukę wzrosła z 740 na 840 tyś zł....

No popatrz Pan bo przecież płace i
@ediz4: 13% w 4 lata? No ja bym chciał, żeby moja wypłata rosła w takim tempie.

Dobrze też, że Niemcy są gospodarczo na tym samym poziomie co Polska, to dla nich jest poważnym obciążeniem budżetu. Niemcy rozwalą sobie ryj, w końcu PiS będzie mógł uczciwie powiedzieć, że Polska gospodarczo dogoniła Niemcy XDDD

Na pewno też MAN jakościowo to jest dokładnie to samo co Jelcz XDDD

wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym
Dobrze też, że Niemcy są gospodarczo na tym samym poziomie co Polska, to dla nich jest poważnym obciążeniem budżetu. Niemcy rozwalą sobie ryj, w końcu PiS będzie mógł uczciwie powiedzieć, że Polska gospodarczo dogoniła Niemcy XDDD


@Prezes_roku: To akurat nie na temat wypowiedź. Ja odnosiłem się do pierdów że przepłacamy. I jak widać są to kretynizmy. Ale widzę że masz ciekawe podejście.

Na pewno też MAN jakościowo to jest dokładnie
Znowu Ty i znowu pieprzenie pod publikę


@ediz4: znowu ty i twoje brednie. Tak płacisz olbrzymie koszta stałe! to nie tylko pensje a milion innych rzeczy, to normalna część wojska. Myślałem że już tyle razy ile już cię tu zjechali dałeś sobie spkój.