Wpis z mikrobloga

Rosyjska macierz leży w Europie, zaś kultura rosyjska jest kulturą europejską. To, ze podbili kawał Azji, nie czyni ich krajem Azjatyckim, tak jak Hiszpanii kolonie w Ameryce nie czyniło krajem ameryki południowej.


@orkako: Podbili kawał "Azji" w której zasadniczo nic nie było, a są Azją kulturową bo przez ładne kilka wieków byli pod butem Mongołów. Stąd zdanie, że Rosjanie są na kontynencie europejskim ale kulturowo to Azjaci.
  • Odpowiedz
Oranie tego twojego wiecznego stękania to moje hobby


@ediz4: Przecież chłopie cię tu wszyscy orali począwszy od samolotów po towje dyrdymały o czołgach, w każdym temacie w którym jesteś towje posty są praktycznie minusowane.

Stąd że mamy dużą armię w porównaniu do innych krajów z takim
  • Odpowiedz
Przecież chłopie cię tu wszyscy orali począwszy od samolotów po towje dyrdymały o czołgach, w każdym temacie w którym jesteś towje posty są praktycznie minusowane.


@CukrowyWykop: Buhahahahaha. Minusy na portalu dla upośledzonych jęczydup siedzących w piwnicy argumentem w dyskusji. Przecież tu merytorycznych użytkowników trzeba szukać godzinami i można ich policzyć na palcach jednej ręki. Merytorycznych a nie siedzących w oblęzonej twierdzy płaczków krytykujących wszystko i wszystkich oraz pierdzielących o korupcji
  • Odpowiedz
Polska armia jest znacznie większa od armii dobrej połowy krajów Europejskich i to ilością sprzętu jak i ilością żołnierzy. To wszystko trzeba opłacić i utrzymac. Chcesz zmniejszyć o połowę przy możliwości wykonania przeznaczonych dla nich zadań to proszę o konkretne wyliczenia wraz z analizą delegowania zadań gdzie indziej.


@ediz4: a powiedz mi jakie to zadania może na dzisiejszym polu walki wykonać su-22 albo bwp1? One istnieją tylko dla podtrzymania nawyków
  • Odpowiedz
gdzie z resztą poziom ochrony bwp1 i jelcza jest podobny


@CukrowyWykop: No serio. Ciężarówka ma podobny poziom ochrony co BWP. I jak tu z tobą dyskutować merytorycznie.

a powiedz mi jakie to zadania może na dzisiejszym polu walki wykonać su-22 albo bwp1? One istnieją tylko dla podtrzymania nawyków....

No jakiś Ty zmyślny. Su-22 obecnie nie latają ale tak - mamy dwa wyjścia. Albo zezłomować i wysłać tych żołnierzy do cywila albo podtrzymywać zdolności do czasu wdrożenia nowych typów sprzętu. Śmiem twierdzić że przejście wyszkolonego żołnierza będzie łatwiejsze niż zupełnie zielonego. Z dwojga złego wolałbym też żeby żołnierze jeździli bwp niż na furmance. W II rzucie potencjalny agresor również posiada tego
  • Odpowiedz
Taki znawca a nie zna skandalu z 23 mm i peru xD


@CukrowyWykop: Co mnie tam jakieś stare sprawy interesują. Przecież pierdzielisz o czasie teraźniejszym więc dawaj dowody. I ja się za znawcę w przeciwieństwie do Ciebie nie uważam
  • Odpowiedz
No serio. Ciężarówka ma podobny poziom ochrony co BWP. I jak tu z tobą dyskutować merytorycznie.


@ediz4: weź sobie chłopie poczytaj o cyniźmie i poczytaj jaki stopieńochrony daje bwp-1....

Nie wiem czy wiesz ale nie obsadzone miejsca są uzupełniane w razie mobilizacji. Wiem że
  • Odpowiedz
weź sobie chłopie poczytaj o cyniźmie i poczytaj jaki stopieńochrony daje bwp-1....


@CukrowyWykop: A Ty poczytaj jaki daje brezent od ciężarówki

Mówisz że kierowcę czołgu weźmiesz na już z mobilizacji xD xD pewnie dla ciebie to szok....

No dla Ciebie pewnie szok że w rezerwie są osoby które kierowały
  • Odpowiedz
A Ty poczytaj jaki daje brezent od ciężarówki


LOL, nawet czytać nie potrafisz. Ale dam ci hint tak dasz radę przestrzelić pancerz bwp-1 z bliskiej odległości bronią ręczną.

No dla Ciebie pewnie szok że w rezerwie są osoby które kierowały czołgiem. Niespotykane.


@
  • Odpowiedz
LOL, nawet czytać nie potrafisz. Ale dam ci hint tak dasz radę przestrzelić pancerz bwp-1 z bliskiej odległości bronią ręczną.


@CukrowyWykop: No i? Brezent dalej równa się pancerz BWP? Chyba nie. Więc daruj sobie takie wstawki.

chłopie weź się ogarnij może. OD dawna nie ma szkoleń na czołgistów. Polskie wojsko nie ma zaplecza....

Zapodaj liczby z bazy danych wojskowych o ilości rezerwistów przechodzących szkolenie
  • Odpowiedz
Zapodaj ten raport


@ediz4: mówisz że masz problemy z dostępem do stron NIK?

Czyli typowo jak dla tak ogromnej spółki która wymaga działań naprawczych.


Gdybyś pracował w dużych spółkach to byś wiedziałbyś one się reorganizują i starają się przynosić zyski. Przypomnij mi proszę o czym mówią analizy odnośnie modernizują t72 i dlaczego akurat bumar?
  • Odpowiedz
@CukrowyWykop:

mówisz że masz problemy z dostępem do stron NIK?....

Twierdzisz że w raporcie NIK przeczytam o tym

A ty weź sobie poczytaj raporty o tym ile Polska samolotów potrzebuje do obrony przestrzeni powietrznej i czym
  • Odpowiedz
Tutaj jest jeśli Cię to ciekawi http://dziennikzbrojny.pl/artykuly/art,5,19,11212,wojska-ladowe,czolgi,modyfikacja-t-72-sukces-czy-porazka


@ediz4: przytaczasz wnioski SPO? Przecież cię pytałem o ocenę różnych specjalistów. I jest ona w większości negatywna zważywszy na to że pt-91 też wymaga zmian.

A dlaczego Bumar ma remontować czołgi które de facto produkował? Dziwne pytanie.


To jak już sobie głębiej poczytasz to wskazuje się że ta "modernizacja" ma na celu utrzymanie miejsc pracy w bumarze. A bumar jaki jest każdy słyszał.
  • Odpowiedz
To jak już sobie głębiej poczytasz to wskazuje się że ta "modernizacja" ma na celu utrzymanie miejsc pracy w bumarze. A bumar jaki jest każdy słyszał.


@CukrowyWykop: Przy okazji. Twierdzisz że BUMAR przekupił osoby opracowujące SPO?

Przecież cię pytałem o ocenę różnych specjalistów. I jest ona negatywna zważywszy na to że pt-91 też wymaga zmian....

Jakich? internetowych. Przeczytaj ten artykuł - sam autor wolałby szerszą modernizacje ale nie wypisuje takich
  • Odpowiedz
To kto kogo przekupił skoro zalecenie wyszły od SPO


@ediz4: k---a chłopie to jest polityka. JAk trzeba to znajdzie się ekspert od wszystkiego np. od caracali.

Kiedy niedawno skoro temat modernizacji pojawia się znika od dobrych 10
  • Odpowiedz
@CukrowyWykop:

k---a chłopie to jest polityka. JAk trzeba to znajdzie się ekspert od wszystkiego np. od caracali....

Czyli tajny spisek - tak jak sądziłem.

Temat modernizacji to temat rzeka. Pokazał on nieudolnośc całego MON, inspektoratu uzbrojenia. Mówimy o ludziach z mon którzy nazywają fonet nie perspektywicznym po czym us army go
  • Odpowiedz