Wpis z mikrobloga

Mam zapytanie do osób posiadających automatyczne odkurzacze.

1. Jaki model możecie polecić? Roomba czy tańszy Xiaomi?
2. Czy odkurzacz poradzi sobie z dywanem?
3. Czy przejedzie przez próg 3-4 cm?
4. Brać wersję z mopowaniem czy nie?
5. Czy odkurzacz wysprząta automatycznie w każdym pomieszczeniu wraz z przemieszczeniem się? Czy trzeba mapę sprzątania wpierw mu zaprogramować?

Wołam przy okazji osoby, które w ostatnich miesiącach zadawały podobne pytania.


#irobot #odkurzacz #roomba #xiaomi #sprzatanie
FHA96 - Mam zapytanie do osób posiadających automatyczne odkurzacze.

1. Jaki model...

źródło: comment_kDJMEjX4WqCzqdPAq1wNpvzEamAOCsEr.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@FHA96:
1. Mam Xiaomi Roborock s50
2. Tak
3. Obstawiam, że nie
4. Tak, aczkolwiek brakuje mi możliwości sterowania ilością dozowanej wody/płynu.
5. Wciskasz "Clean" i stara się dojechać gdzie tylko może. Ew jak sobie zbuduje mapę, to możez z aplikacji wskazać konkretny fragment do sprzątania. 3 opcja to miejscowe. Stawiasz (możesz go też wysłać z apki) odkurzacz w danym miejscu i sprząta taki kwadracik (zgaduje, że w okolicach 1mx1m)
  • Odpowiedz
@FHA96: Mam Roombę 880 od lat, jestem zadowolony, ale jakiś czas temu któryś mirek w podobnym wątku polecał Roborocka czy coś takiego. Oblookałem filmy i działa to fajnie i ma więcej opcji niż nowe Roomby za znacznie mniejszą cenę. Gdybym teraz kupował to bym się zastanawiał nad tym. Nie wiem jak z niezawodnością tańszych urządzeń, do Roomby nie mam zastrzeżeń.
  • Odpowiedz
1. Xiaomi 2. Z niskimi dywanami na luzaku, mój wersja 1 na długim włosiu się zatrzymuje, 3. może być ciężko 4. Mapowanie na ogół działa słabo a zwiększa koszt. 5. Sam tworzy mapę i sprząta, nowsze wersje zapisują mapę, możliwe też sprzatanie strefowe.
  • Odpowiedz
@FHA96: Tak jak kolega wyżej mam s50.
2. Bez problemu, nawet z długim włosiem
3. Nie, max 2-3 cm
4. Nie używam mopowania w ogóle, chociaż mam wersję z.
5. Automatycznie, włączasz i jedzie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Mireczki, źle podałem wysokość progu. Są one do 3 cm. Jeżeli zakupie wersję z mopowaniem to w przypadku wjazdu na dywan to się automatycznie wyłączy? Wczoraj na kanale TestHuB został wrzucony test Xiaomi Viomi V2. Odkurzacz z mopowaniem za około 1400 zł. Czym się różnią te sprzęty z Chin? Mam duży dom, łącznie byłoby do wysprzątanie około 8 pomieszczeń. Szkoda, że Irobot nie ma żadnych przedstawicieli handlowych, którzy przyjadą i pokażą działanie
  • Odpowiedz
@FHA96: W przypadku Roomby nie ma szans na 3cm bo przedni zderzak nie jest tak wysoko nad ziemią, sprawdziłem. W Związku z tym, że podwozie jest pod skosem może wsunąć się na mniejsze progi: https://youtu.be/jQCP1F7VHjM Jak kupujesz odkurzacz tego typu to dobrze mieć meble bez prześwitu, albo z prześwitem większym niż 10cm, bo odkurzacz nie wjedzie pod nie. Moja Roomba jest jeszcze z czasów jak nie było kamer w odkurzaczach i
  • Odpowiedz
@FHA96: Te na filmiku nie są pionową ścianą 3cm. Bardziej patrz na to co robi z tym fotelem z IKEA, te boczne "płozy" nie mają raczej 3cm, ale nie mają łagodnego podjazdu i nie wjeżdża na nie. Ta tylna jest trochę niższa, ale ma też bardziej obły kształt. Gdyby Twoje progi miały ścięte lub obłe krawędzie to wszystkie pewnie podjadą.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@sm_m no widzę, że nie są pionową ścianą. Nigdzie nie mogę znaleźć lepszego filmu. Można byłoby ewentualnie postawić tam dywan albo czekać aż wysprząta pokój i go przenieść.. ale ja płacę. Uruchamiam i nic więcej nie powinno mnie interesować. Wrzucę Ci wieczorem zdjęcia progów jak u mnie wyglądają to zerkniesz :)
Dziękuję za pomoc.
  • Odpowiedz
@FHA96: Jeśli musisz ręcznie przestawiać to nie ma sensu, nie po to się kupuje autonomiczny odkurzacz. Nie musisz wysyłać zdjęć. Idea jest taka, że jeśli coś zmieści się pod frontem zderzaka, to robot wjedzie. Koła napędowe w Roombie (i pewnie innych robotach też) mogą się wysunąć w dół bardzo daleko, więc jeśli tylko przeszkoda znajdzie się pod zderzakiem to robot się wgramoli, jeśli jest wysoka to bardzo pokracznie ale się uda.
  • Odpowiedz
@FHA96: Specjalnie sprawdziłem. Znalazłem deskę o grubości 1.8 (na styk z zderzakiem) i nie podjeżdża ze strony zakończonej na ostro.
  • Odpowiedz
@FHA96:
1. Mam Xiaomi S50, polecam z całego serca.
2. Radzi sobie ze średniej długości włosiem. Mam w domu dywan Rabbit z Lerłamerlę i na nim już nie daje rady przy skręcaniu. Łyka sierść, pył gipsowy, wszystko. Jak gipsem zapchałem filtr, to go wyrzuciłem i wstawiłem nowy, bo kosztuje ledwo 20 zł. Cudo.
3. Pomiędzy korytarzem a łazienką mam próg 1,5 cm i z nim daje sobie radę podczas odkurzania, przy
  • Odpowiedz
@FHA96: Sam zamierzam się pozbyć progu który mam, żeby mi jeszcze łazienkę mopował. Kupujesz gotowy gumowy, malujesz na jakikolwiek chcesz kolor i będzie wyglądało lepiej niż sam próg :P
  • Odpowiedz