Wpis z mikrobloga

Mam zapytanie do osób posiadających automatyczne odkurzacze.

1. Jaki model możecie polecić? Roomba czy tańszy Xiaomi?
2. Czy odkurzacz poradzi sobie z dywanem?
3. Czy przejedzie przez próg 3-4 cm?
4. Brać wersję z mopowaniem czy nie?
5. Czy odkurzacz wysprząta automatycznie w każdym pomieszczeniu wraz z przemieszczeniem się? Czy trzeba mapę sprzątania wpierw mu zaprogramować?

Wołam przy okazji osoby, które w ostatnich miesiącach zadawały podobne pytania.


#irobot #odkurzacz #roomba #xiaomi #sprzatanie
FHA96 - Mam zapytanie do osób posiadających automatyczne odkurzacze.

1. Jaki model...

źródło: comment_kDJMEjX4WqCzqdPAq1wNpvzEamAOCsEr.jpg

Pobierz
  • 29
2 roboty wysprzątają szybciej i dokładniej niż jeden. Roomba ogarnie próg max 2 cm, chyba że jest płaski najazd wtedy i z wyższym da rade. Mam Roombe 966 radzi sobie z dywanami, po kolei sprząta wszystkie pomieszczenia, sama tworzy mapę, nie musisz nic ustawiać. Kolejny plus to dokładność, imho robot skoncentrowany na jednej czynności po prostu wykona ją porządniej.
@ibeafraidi:Mop jest wkładaną nakładką, z której cały czas leci woda. Dodatkowo z założonym mopem zmniejsza się moc ssąca do minimum. Automatycznie nakładki ani nie ściągnie ani nie założy, trzeba to zrobić ręcznie, a potem dodatkowo, w przypadku S50 - S55 trzeba nałożyć na dywany zakaz wjazdu - ręcznie je obrysować. W przypadku S6, który ma możliwość zapamiętanie map kilku pięter, mógłbyś dać mu jedną mapę do odkurzania, a drugą do mopowania,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sawpel: (). Czyli za każdym razem musiałbym mu programowo zmieniać mapę żeby nie leciał dywanów czy idzie jakoś ustawić że np w poniedziałki ma mapę na całe mieszkanie a we wtorki bez dywanów i tylko np w poniedziałek na wieczór bym mu zakładał mopa żeby we wtorek jak jestem w pracy mi przemopował?
@ibeafraidi: Wersje S50 - S55 mają tylko jedną mapę, nie wydaje mi się, żebyś mógł ustawić dwie różne wersje ograniczeń na niej. Za każdym razem ręcznie. W S6 może dałoby się to zrobić, ale to musiałby się wypowiedzieć ktoś kto S6 posiada.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sawpel: nie no 2.2k już nie dam. I tak 1.3k to już ból trochę. W sumie idzie przeżyć raz-2 w tyg ręczne ustawienie mopowania. Ale myślę czy nie czekać na black friday