Wpis z mikrobloga

Po 20 latach grania na PC/konsolach stwierdzam, że już mnie to nie bawi. Nawet gdy posiadam wolny czas i nie robię nic konstruktywnego, to nie potrafię zmusić się do odpalenia konsoli, a gdy to zrobię, to wyłączam po 15 minutach. Czasami zdarza mi się pograć w towarzystwie w coś pokroju Overcooked, ale to wszystko. W sumie nie dziwię się, że takie Nintendo Switch w tej swojej prostocie jest tak popularne.

#gry #konsole #oswiadczenie #nintendoswitch
  • 69
@wjtk123: W jakie gry grasz? Wiele osób popełnia ten błąd, że ogrywa tylko to co najpopularniejsze, czyli zwykle jakieś AAA syfy, które są schematyczne i podobne do siebie.

Dziś gry o średnim, a nawet niskim budżecie potrafią dawać więcej radości. W grach AAA trzeba już "przebierać" i szukać perełek, bo takie nadal niewątpliwie są, po prostu ciężej je znaleźć, gdy na rynku jest tyle syfu.
@Kryspin013: na której konsoli? ( ͡° ͜ʖ ͡°) na xbox to gównie exy ms czyli halo/gow/forza lub gry multi ogolnie cod/dbxv2/mk11 itd a na switch to gram w smasha/splatoon 2 i czasem w mario kart pomijam dobre exy,bo one single sa ;p na ps same exy gram.
@wjtk123: Całe życie uważałem się za "gracza", ale ostatnimi czasy mam to samo. Chyba czas już umierać. Sprawiłem sobie przepotężny komputer, cieszyłem się co prawda jak dziecko podczas składania i chwilę po... A najnowsze "AAA" wcale mnie nie interesują, jak już, to sięgam po tytuły już ograne i które poszłyby bez problemu na poprzednim sprzęcie.
@MasterChief112PL: gram od 25 lat na pc
ale od premiery switcha dużo więcej właśnie na nim, a na pc tylko pojedyncze tytuły :P

W co warto zagrac na pc zeby wciągnęło, dało jakąś przyjemność? Gram na pc


@krzjak28: w tym roku mega mnie wciągneło A Plague Tale ;)
ten tytuł to jest dosłownie skondensowana esencja tego, co w grach lubię :)
@krzjak28: Spróbuj mniejszych gier: Everspace(bardzo polecam, w zeszłym roku po zakupie wciągnęła mnie na dziesiątki godzin), Into the Breach, Slay the Spire, Forager, Enter the Gungeon...
@krzjak28: Jak na PC to zobacz sobie:
- Divinity Original Sin 2 (RPG)
- seria Dark Souls (action RPG)
- ograj stare Mass Effecty jak nie grałeś (Andromedę możesz spokojnie pominąć, bo to syf)
- Jak grałeś w Portala 2 i ci się podobał, to zobacz sobie fanowskiego moda na Steam (Portal Stories: Mel), jest z pełnym profesjonalnym dubbingiem

Lubisz gry indie?
@krzjak28: Ehh... Klasycznie do bólu: mógłbym jeszcze co jakiś czas odpalić Diablo 1-2, Warcrafta III (czekam na remaster); Starcrafta, Half-Life 1-2, Heroesów III, Tzara, Warlords Battlecry, Europa Universalis III, Gothica 1-3, Postala 2, Strongholda, GTA Vice City, Skyrima - rozumiesz już? ;)
O, powyżej @niechcemisie_ wspomniał o Divinity Original Sin 2 - nie jest to gra 'starsza' i swoje aby ładnie wyglądać wymaga, ale to ostatnia gra, jaka wyszła, która mnie