Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zgodzić się, czy negocjować pensję? Dostałem (przez polskiego pośrednika) ofertę pracy jako programista w Zurychu. Umowa polska, 21000 zł miesięcznie na UoP, delegacja do Zurychu na stałe, a więc już bez dodatkowych diet. Moje doświadczenie to 2 lata komercyjnie, język C++, backend, sektor finansowy. Wykształcenie mgr informatyki. Niemieckiego nie znam, znam angielski i po angielsku ma być praca.
#praca #zarobki #pracait #pracbaza #cpp #programowanie #programista15k #szwajcaria #zurych #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 35
@AnonimoweMirkoWyznania przy umowie o pracę z firmą w pl dostaniesz pozwolenie L - masakra przy szukaniu mieszkania(wliczając kombo z brakiem umowy w Ch) , pozostaną ci tylko obiekty z ceną powyżej średniej rynkowej których nikt nie chce.

Mnie przy umowie w pl i oddelegowaniu wydymali mocno na podatkach, byłem bardzo na minus względem lokalnej umowy. Jeszcze od 2 lat mam niedokonczony temat z urzędem skarbowym w pl i Ch gdzie oba mnie
@tusiatko ale miałaś umowę zatrudnienia w pl czy ch? Jak się zatrudnilem lokalnie i miałem umowę to też firma nic nie musiała robić. Tak samo przy lokalnej umowie nie ma limitów na permity. Problemy i papierkologir miałem tylko przy umowie w pl i oddelegowaniu.
OP: > Poszukaj czegos innego, spokojnie znajdziesz za lepsze pieniadze i pewnie nawet zaplaca Ci za loty do Zurychu na rozmowy (ja szukalam z Polski i da sie to ogarnac).

@papuszkafalista: właśnie jak wysyłałem bezpośrednio, to nawet nie odpowiadali na CV, czasem zadzwonili i na tym się kończyło. Płacenie kasy za to, żebym przyleciał na rozmowę to jakaś abstrakcja z mojego punktu widzenia niestety ( ͡° ʖ̯ ͡
@AnonimoweMirkoWyznania zarobki w googlu to podałeś dla stazyty bez doświadczenia chyba :) zobacz sobie oferty i stawki tutaj https://swissdevjobs.ch/jobs/C++/All

Jak byłem oddelegowany to w permit był specjalny wpis o tym. U mnie pracodawca wymagał permitu bo były kontrole w biurze, zresztą bez permitu nic praktycznie nie uda Ci się załatwić na mieście. A żeby mieć permit musisz pokazać umowę. Może być też tak że firmę prowadzi Janusz i trochę mało poprawnie chce