Wpis z mikrobloga

Trochę tutaj wleciało tekstów ze pisowcy kupują narrację TVPiS i że sprawa Kuchcińskiego nie uderzy w PiS itp.

Może część osób tego nie pamięta ale przed 2015 r. Polska była podzielona na "Lemingi" tj. wyborców PO i/lub Nowoczesnej i/lub Ruchu Palikota i "nieoswiecony" elektorat PiS, PSL, SLD i Kukiza. Korwina nie wiem gdzie tu wsadzić bo to przecież niezbyt liczny elektorat.

Przed wyborami w betonowym elektoracie SLD byla duża nadzieja na koalicje PiSLD po wyborach. Wydaje mi sie ze obecnie elektorat SLD jest zawiedziony tym co robi PiS pomimo polityki socjalnej.

Do czego zmierzam ? Do tego że kluczem do większości czy większości konstytucyjnej dla PiSu nie będzie to czy pisowcy zagłosują na Peło tylko czy PiS będzie w stanie zmobilizować swoich a do tego przyciągnąć do siebie elektorat PSL i SLD.

I wszystkie takie akcje jak Kuchciński skutecznie odstraszaja elektorat PSLD od Kaczyńskiego i demobilizuja ich elektorat. To wystarczy. "Lemingi " i tak zagłosują na peło (A w 2015 byli bardzo zdemobilizowani).
#neuropa #polityka #kuchcinski #kuchcinskitravel
  • 6
@Wotto: jak powiedział przedmówca nie muszą sie kochać, a liczyły się stołki, zwłaszcza dla Millera + raczej mówiłem o odczuciu elektoratu niż o tym czego chciał Miller.