Wpis z mikrobloga

Chcę się podzielić dobrą nowiną xD
Ostatnio zaopatrzyłam się w koc obciążeniowy. Taki w #!$%@? ciężki koc (mój waży prawie 7kg) wypełniony szklanym/plastikowym peletem.
Nigdy nie sądziłam, że koc da mi tyle radości xD
Daje uczucie jakby cię ktoś ciasno przytulał (ale nie że dusił czy coś), uspokaja, relaksuje, lepiej się śpi i człowiek jakiś taki wypoczęty wstaje.
Generalnie koce te są przeznaczone dla ludzi ze spektrum autyzmu a także dla ludzi cierpiących z powodu stanów lękowych.
Sama na stany lękowe cierpię i zdecydowanie pomaga się zrelaksować i wyciszyć taki koc (jak zaciśniesz na głowie to pewnie i na zawsze xD)
Zdecydowanie polecam!
#depresja #zaburzenialekowe #psychiatria
  • 68
@SocttFavor: ja odwrotnie, miałam agorafobie (teraz już przeszło). Ale ciągle zdarzają mi się ataki paniki/niewyjaśnionego niepokoju i wtedy koc zdecydowanie pomaga.
Zawsze zastanawiałam się dlaczego wszyscy się ze mnie śmiali, że jak jestem w domu to chodzę ciągle w szlafroku/kocu, bardzo często nawet na ubrania, po prostu w ten sposób czuję się bardziej komfortowo. Sama nigdy nie potrafiłam tego logicznie wyjaśnić, a teraz dochodzę do wniosku, że to właśnie sprawa nacisku.
@Tuff: no z głową to raczej nie polecam, możesz zasnąć, ale już na zawsze xD

producenci zalecają 10-15% Twojej wagi plus 10cm dłuższy od Twojego wzrostu. Mój jest 120x200 i waga 6,8 bo, 4,5kg nie mieli w promocji, więc wzięłam trochę większy i cięższy i też daje radę.
@Tuff: no ja zwykle też preferuję dużo większe koce/kołdry, właśnie po to, żeby się ciasno zawinąć xD
Moja normalna kołdra i koc to 200x200, ale ten jest 120x180 (jebłam się tam mówiąc, że jest 120x200) i jest wystarczający.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SmieszkaMewa: U mnie to by odwrotnie działało. Już teraz, jak mnie przypadkiem niebieski przykryje kawałkiem swojej kołdry, cięższej niż moja, i się ta waga skumuluje, to nagle zaczynam mieć koszmary i budzę się spanikowana ( ͡° ʖ̯ ͡°)