Wpis z mikrobloga

Jaka wg was opcja jest lepsza dla kogoś kto nie ma pieniędzy na nowe auto:
1. Kupno używanego starego auta za powiedzmy 15-20tys
2. Wynajem długoterminowy wpłata własna 10tys + 1tys miesięcznie na 3 lata.

#motoryzacja
  • 31
  • Odpowiedz
@ravau: oczywistym jest, że po przeliczeniu kosztów lepiej wychodzi kupno własnego auta. Firma najmująca już wcześniej to obliczyła aby rata zawierała jeszcze zysk dla nich. Pytanie czy w przypadku osób które nie mają takiej kasy aby kupić w miare nowe auto w dobrym stanie opłaca się taka opcja.
  • Odpowiedz
, to nie patrzę na klasę, wyposażenie, itd, tylko:


- pierwszy właściciel krajowe

- bez wypadkowe

- prosty tani w naprawach silnik

- jak najmłodsze z jak najniższym przebiegiem
  • Odpowiedz
@ethics: czysto finansowo na pewno wynajem nie jest opłacalny, jak patrzysz tylko na ilość PLNów na koncie za te 3 lata. ale jak doliczysz sobie wartość świętego spokoju, tego że nie musisz się potem babrać ze sprzedażą czy radochy z jeżdżenia nowym autem, to może się okazać że jednak się opłaca. :D musisz odpowiedzieć sobie na jedno ważne pytanie - chcesz mieć nowe auto czy jeździć nowym autem?
  • Odpowiedz
@ethics: odpowiem, jeśli rata 1000zl na miesiąc, nie pochłonie 25% zarobków, to jako osoba prywatna, jeśli jeździ dużo - to jest to dobra opcja.

Jeśli jednak OP nie zarabia na tyle, by ten 1000 to była 1/5 albo mniej jego zarobkow, to ja bym powiedział, że lepiej kupić:

Dacia Sandero
  • Odpowiedz
@ethics gdyby nie ten duzy wklad wlasny to druga opcja jest naprawde spoko

Musisz sam wiedziec czego szukasz- usywka vedzie Twoja wlasnoacia,natomiast druga opcja to jazda autem nowym z salonu-duzo bezpieczniejszym i komfortowym
  • Odpowiedz
@ethics: wynajem długoterminowy nie jest głupim pomysłem. taki nowy samochód psuć się jakoś specjalnie nie będzie, poza tym ma gwarancję. tyle co będziesz płacić miesięcznie wydasz na jakiś samochód, który nie wiadomo ile pojeździ. ja na przykład następne auto biorę w leasing i już nie chce używek, w które w razie awarii trzeba ładować drugi raz tyle ile kosztował zakup.
  • Odpowiedz
2. Wynajem długoterminowy wpłata własna 10tys + 1tys miesięcznie na 3 lata.


@ethics: zależy od umowy. Znajomy wziął wynajem, hehe szpanował jak ma #!$%@? na furkę a przy zdaniu policzyli mu jakieś chore stawki za lakierowanie połowy auta xD
  • Odpowiedz