Wpis z mikrobloga

  • 1289
Tak mnie naszło z rana... Patologia ma swoje 500+, młodzi maja zerową stawke podatku, rodziny z dziećmi mieszkanie+, emeryci mają trzynastkę... A co mają młodzi ludzie, którzy nie są małżeństwem i nie maja dzieci, mają 26-35 lat i chcieliby założyć rodzinę, kupic mieszkanie (oczywiście na kredyt) i żyć godnie? Dlaczego tej grupie społecznej nikt nie chce pomagac, skoro pieniądze sa praktycznie rozrzucane na lewo i prawo?

#pis #podatki
  • 177
  • Odpowiedz
@kfffasny: Chłopie na swoim będziesz dopiero jak spłacisz ostatnią ratę kredytu hipotecznego. Do tego czasu to wynajem od banku. Nie opłaca się zwlekać z dziećmi jeśli posiadasz odpowiednią do tego kobietę.
  • Odpowiedz
emeryci mają trzynastkę... A co mają młodzi ludzie, którzy nie są małżeństwem i nie maja dzieci, mają 26-35 lat i chcieliby założyć rodzinę, kupic mieszkanie (oczywiście na kredyt) i żyć godnie?


A kolega mireczek @kfffasny to wie jaki jest wiek emerytalny w Polsce? Bo na pewno nie jest to 36 lat. Skąd się bierze to wydzielanie wiekiem, skoro 35+ wcale też nic nie dostali? Jak jestem 36 czy nawet 40-letnim facetem
  • Odpowiedz
@NyanNyan: > od października masz 1% mniej dochodowego i trochę większy KUP. Gdybyś był kimś, kto się co do grosza mieści w 1. progu podatkowym, tj. trochę ponad 85,5k brutto) to zyskasz na tej zmianie jakieś grosze.

Dlaczego zyskam jakieś grosze? Rok temy miałem 86k z groszami, to wg wyliczeń jakiejś gazety powinienem mieć więcej. Przy okazji się dowiedziałem że większy podatek i tak płaci się dopiero od kwoty ponad
  • Odpowiedz
@Fenrisek: Bo jak zarabiasz 9100 brutto, tj. ponad 6400 netto, to circa 100zł uczyni Cię bogatszym o jakieś 1,5%.
Obliczenia nie są co do grosza, bo trzeba by było brać poprawkę na nowy KUP i inne rzeczy, ale 0,1% w tę czy we w tę ma marginalne znaczenie jeśli chodzi o argumentację.

Co do drugiej części, to nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi 100k. Jak się partii
  • Odpowiedz
@kfffasny jestem młody, mam dziecko i co? Nie interesuje mnie zerowy podatek bo mam działalność. 500+ dostaje matka dziecka nie ja. Więc mam to samo co Ty mimo innej sytuacji. #!$%@? takie. Nie każdy może mieć to samo, taki jest świat
  • Odpowiedz