Wpis z mikrobloga

@Tommy__: Niedawno wybrano projektanta linii. Tak czy inaczej przebudowa drogi bez jednoczesnej budowy tramwaju, co dawało możliwość wzięcia kasy z UE to kolejny idiotyzm, który można dopisać do listy osiągnięć Dutkiewicza.

edit:
-hurr durr dużo aut, trzeba robić buspasy
-brak profitu

Jeśli jest za dużo aut, tworzą się korki ale robi się buspas to zysk jest oczywisty.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@NiedzielnyMirek: celem nie powinno być zmniejszenie korków - przecież jeśli zamkniemy wszystkie ulice to korki znikną.

Celem powinno być ułatwianie życia mieszkańcom i sprawienie żeby można było szybko i wygodnie dostać się do Pracy.

Komunikacją miejską nie da się sprawnie poruszać a teraz jeszcze zwęża się drogi żeby nawet samochodem się nie dało
@Bratkello: Już nawet nie chodzi o to jak wolny jest ten zbiorkom.

Jak dla mnie jest za mało połączeń, które nie odbywają się w kierunku centrum miasta. Czasami mam potrzebę pojechania do innej sypialni Wrocławia niż tej w której mieszkam. I co się wtedy dzieje? 10 minut autem albo 30 minut komunikacją miejską totalnie naokoło z przesiadką. W jaki sposób to mnie ma zachęcić do korzystania z MPK?
@ghoulas: no nie tlumacz bo twoja logika jest inwalida na starcie.
Prawie nikt mieszkajacy poza granicami miasta nie korzysta z MPK bo ono praktycznie nie istnieje. Jezdzi jedno na godzine, jedzie w zupelnie inne miejsce niz ludzie potrzebuja, a Ty chcesz powiedziec, ze nagle dodatkowe tysiace ludzi wsiadzie w auto jadac do miasta xD ciekawe skad ci ludzie sie wezma, z powietrza chyba. Dobre wielopasmowe drogi usprawniaja ruch, ktory stale sie
@ghoulas: Europa przede wszystkim ma sprawną komunikację miejską. Byłem w Barcelonie, Paryżu, Rzymie, Moskwie, Wiedniu i wielu niemieckich miastach. Wszędzie auta jeżdżą ale jak nie masz auta to nie ma problemu, komunikacją dojedziesz gdzie chcesz. A we Wrocławiu sprawdzam gdzieś dojazd na jakdojade i myślę sobie "O ku*** wzywam Ubera"

W Rzymie to nawet bez problemu dojechałem komunikacją miejską na to drugorzędne biedalotnisko na zadupiu a u nas muszę jechać Uberem
Jak dla mnie jest za mało połączeń


@Tommy__: No to nie wydzielajmy korytarzy dla KZ, dajmy tramom i banom stać w korkach, a liczba połączeń w magiczny sposób się zwiększy. Seems legit.

"Prawie nikt mieszkajacy poza granicami miasta nie korzysta z MPK bo ono praktycznie nie istnieje."
@bartez_94: to niech mieszkający poza granicami miasta, mają pretensję do włodaży gmin w których płacą podatki, a nie wyciągają łapy po pieniądze wrocławskich
@Tommy__: Ale co, mi piszesz, że wrocławski magistrat cały czas zbyt bojaźliwie podchodzi do wydzielania buspasów? Przecież ja to wiem.
Adresuj te wpisy do wykopków, którzy drą japy jak tylko widzą słowo buspas, bez żadnego zastanowienia.