Wpis z mikrobloga

  • 1136
Mireczki, od ponad trzech lat hobbystycznie zajmuję się kaletnictwem. Dotychczas robiłem drobniejsze rzeczy, głównie dla rodziny i przyjaciół. Uznałem, że skoro chcę otworzyć w przyszłości zakład kaletniczy, to muszę przerzucić się na większy kaliber. Zacząłem więc od zrobienia torby na ramię. Zajęła mi o wiele dłużej niż przypuszczałem, no ale torba to przecież nie to samo, co bransoletka, portfel czy pasek. Mimo wszystko dałem radę i jestem gotowy na większe wyzwania ()

#leatherworking #handmade #rekodzielo #chwalesie
Droppa - Mireczki, od ponad trzech lat hobbystycznie zajmuję się kaletnictwem. Dotych...

źródło: comment_5FWGTbnipXh0QYkMDDsSEFyHiRlxWLZK.jpg

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piekna. Tez bym kupila, czarna albo w ciemnym brazie, jak ktos powyzej wkleil. Z taka skora naturalna mam zle doswiadczenia, wystarczy troche deszczu i plamy zostaja na zawsze.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@jasimalgosia: https://youtu.be/yXsJsZ2uwXk Tu masz ładnie wszystko wytłumaczone. Juchcik jest świetny dla nowych. Osobiście jedynie nie używam niektórych narzędzi do krawędzi. Zamiast groovera, można używać cyrkla. A edge beveler i slicker jest potrzebny, jeśli robisz okrągłą krawędź. Jak robisz krawędź na płasko + ewentualnie farba do krawędzi, to papier ścierny jest jedynym narzędziem
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Red_Ice: Czas jest zależny od skóry z garbarni. Jak skóra jest niewykańczana, to muszę ręcznie nałożyć tłuszcz i środek wykończeniowy, co zajmuje co prawda tylko razem do 2-3 godzin, ale skóra musi po każdym nałożeniu leżeć dobę. Bez tego taka torba zajmuje 22 godziny, więc w trzy dni byłaby gotowa, o ile mam materiały
  • Odpowiedz