Wpis z mikrobloga

  • 1136
Mireczki, od ponad trzech lat hobbystycznie zajmuję się kaletnictwem. Dotychczas robiłem drobniejsze rzeczy, głównie dla rodziny i przyjaciół. Uznałem, że skoro chcę otworzyć w przyszłości zakład kaletniczy, to muszę przerzucić się na większy kaliber. Zacząłem więc od zrobienia torby na ramię. Zajęła mi o wiele dłużej niż przypuszczałem, no ale torba to przecież nie to samo, co bransoletka, portfel czy pasek. Mimo wszystko dałem radę i jestem gotowy na większe wyzwania ()

#leatherworking #handmade #rekodzielo #chwalesie
Droppa - Mireczki, od ponad trzech lat hobbystycznie zajmuję się kaletnictwem. Dotych...

źródło: comment_5FWGTbnipXh0QYkMDDsSEFyHiRlxWLZK.jpg

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
  • 26
@Droppa Zainwestuj w kilka dobrych zdjęć. I nie u kolegi, co cyka hobbystycznie, tylko w jakiegoś prosa. Fotografia produktu pomoże Ci się z tym wybić, ale bardzo szanuję ogólnie.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@KrisM89: Szczerze to myślałem nad tym, ale na obecnym etapie nie widzę takiej potrzeby. Bardziej jak już będę zakład otwierał ze stałymi produktami
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Droppa: Wygląda fajnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)Chciałbym zapytać, czy jakoś zabezpieczasz skórę w środku torby? Albo na pasku od wewnątrz? Pytam, bo na zdjęciach wygląda to dosyć "surowo". Ja kupowałem torbę na stronie poniżej. Są tam czasami zdjęcia, jak oni zabezpieczają od wewnątrz.

https://www.barelly-bags.pl/
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@Zashi: Wygląda "surowo", bo jest surowa. Zazwyczaj skórę od tej strony pokrywa się jakimiś specyfikami, żeby nie była włochata, ale ja postawiłem na naturalność. W przyszłości raczej będę podklejał skórę skórą świńską, która właśnie idealnie się nadaje na wnętrze.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Myszoskocznia: Samemu nie barwię, bo w garbarni skóra naturalna i barwiona kosztuje tyle samo, a farby do ręcznego barwienia są bardzo drogie i procesy po barwieniu są czasochłonne. Także głównym powodem przeciw jest brak środków finansowych. Jak się rozwinę, to zacznę znowu samemu barwić. Sprzęt do tłoczeń mam, tylko muszę w końcu usiąść i zacząć działać. Ale to trzeba na spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Mortas: Szyje ręcznie ścięgiem mocniejszym od maszynowego (przynajmniej tak mówią), do tego wszystko jest wzmocnione nitami. Nie urwie się, uwierz mi.
  • Odpowiedz