Wpis z mikrobloga

Mojemu #rozowypasek właśnie zajumali z torebki telefon na przejściu dla pieszych. Nawet nie zauważyła co i jak póki nie chciała sprawdzić listy zakupów. #huawei p30. Po 5 minutach od faktu już był wyłączony.
Na tę chwilę:
- byliśmy na policji zgłosić co i jak, wiemy dokładnie gdzie i kiedy został skradziony. Niestety kamery jakimś cudem zarówno w sklepie obok jak i na skrzyżowaniu były wyłączone
- zablokowałem telefon googlowską aplikacją, oficjalnie ma mnie poinformować jak telefon się "włączy". Tylko tyle
- jutro idę zablokować sim i zrobić duplikat

Jest jeszcze coś co mógłbym zrobić? Jest jakaś opcja namierzenia WYŁĄCZONEGO telefonu? Sieć komórkowa jest coś w stanie pomóc? Może ktoś miał podobny przypadek i ma jakieś dobre tipy?
#telefony #android #zalesie
  • 12
@ntr1987: Pewnie tak ale musiałbym dane klienta wykopać które zalegają gdzieś ... cholera go wie gdzie. A i tak muszę tam iść wyrobić duplikat z rana
@stefan_pmp : Jeżeli ktoś ogarnięty. Dalej po cichu liczę że jakiś gówniarz czy żulek się pokusił i dostanę powiadomienie o włączonym telefonie za jakiś czas.
@DziQ86:

Jest jeszcze coś co mógłbym zrobić?


Nic

Jest jakaś opcja namierzenia wyłączonego telefonu?


Nie

Jeżeli telefon połączy się z siecią od razu zostanie zablokowany.. Natomiast nie liczyłbym na to. Chyba, że masz do czynienia z amatorem. Wyrzuci kartę SIM, wgra nowe oprogramowanie, ominie blokadę FRP.
Telefonu nie zobaczysz..