Wpis z mikrobloga

@Assailant: Gówno prawda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo myślano w XIX wieku po wprowadzeniu maszyny parowej, czy w XX wieku po wprowadzeniu kombajnów a potem komputerów. Jest tyle rzeczy do odkrycia, tyle pracy do zrobienia, że czerwone lenie powinny wziąć się do roboty a nie snuć wizje zapłaty bez pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jestem za tym by 500+ było ale tylko dla tych którzy sobie zapracowali na niego czyli zatrudnionych.
No i potrzebne jest europejske wynagrodzenie minimalne będące o wiele wyższe niż te które jest dzisiaj.
@Radek41 #!$%@? i to i to jest #!$%@? złe.
Kolejny idiota się odzywa. Jak mam 50mld zł rocznie na #!$%@? to obniżyć podatki #!$%@? o taka kwotę, nie zabierać, a nie dawać, bo #!$%@? możecie tylko dać moje własne pieniądze.
jestem za bezwarunkowym dochodem, jego obsługa będzie tańsza niż 500+ bo obejmie każdego obywatela i będzie uczciwa bo dla każdego.


@QHiN: 500+ jest tak samo tanie, wystarczy zgłoszenie rzeczy obiektywnej. Tak samo przy bezwarunkowym przychodzie wystarczyłoby zgłoszenie z podanym numerem konta. A więc pod względem kosztów to jeden pies.
Natomiast bardziej powszechny socjal nie jest bardziej uczciwy niż mniej powszechny. Wręcz przeciwnie, ludzie finansujący tę imprezę zdecydowanie bardziej woleliby płacić tylko
@bh933901 ja wolałbym żeby każdy ( w tym ja) dostał pieniądze, niż leniwe madki i myślę że większość społeczeństwa myśli podobnie
@QHiN: Uczciwość nie zależy od tego, co myśli na dany temat większość społeczeństwa. I w ogóle wstydziłbym się coś takiego napisać, że lepiej dać mnie, niż tym złym, leniwym madkom. Jak dla mnie niczym nie różnisz się od tych madek, dorabiasz ideologie do ograbiania ludzi zarabiających zbyt dobrze.
@bh933901 Dzięki dochodowi podstawowemu nie trzeba będzie rozdawać innych socjalów, co zaoszczędzi nam pieniądze przy ich obsłudze, która jest skomplikowana i droga. Jeżeli każdy obywatel będzie miał coś zapewnionego to tak, jest to uczciwe rozwiązanie, w przeciwieństwie do 500+ które jest tylko dla wybranej grupy i nie dorabiam ideologi do ograbiania ludzi, bo nie wspomniałem słowa o podatkach. Jest to najbardziej uczciwe rozwiązanie socjalne, a twoja opinia o mnie jakoś średnio
@QHiN: Powtórzyłeś to co już napisałeś. To teraz przedstaw dowód: dlaczego socjal dla każdego jest uczciwszy od socjalu dla grupy?
Ja nie przedstawiam opinii, ja przedstawiam cały czas suchy fakt, że przedstawiasz tylko swoje opinie, bez żenady argumentując, że ich podstawą jest tylko i wyłącznie własne widzimisię.