Wpis z mikrobloga

Mirki, 22lvl hier i chciałbym w tym roku zacząć się uczyć pływać. Kompletnie nic nie umiem. Kiedyś nad jeziorem umiałem się położyć na plecach i to tyle xD polecacie jakieś zajęcia/trenera w #poznan ? + na jakim #basen mógłbym na spokojnie sobie lamić ćwicząc bez zbędnego zgiełku? chciałbym przeplatać trening na #silownia z #plywanie więc mam na to 2-3 dni tygodniowo.
#naukaplywania #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
@Luffik: Chcesz się nauczyć pływać dobrze i ładnie, czy nauczyć się jak się nie utopić? Jak to pierwsze, to rzeczywiście regularne zajęcia i trener. Jak to drugie, to powiedziałbym żeby iść parę razy nad jezioro z kimś ogarniętym kto umie pływać i do końca lata się nauczyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@4833478: Nie umie pływać i jeb na jezioro gdzie nie wie jak jest głęboko i w razie czego nie złapie się drabinki/ściany?

  • Odpowiedz
Nie umie pływać i jeb na jezioro gdzie nie wie jak jest głęboko i w razie czego nie złapie się drabinki/ściany?


@psposki: Dlatego napisałem, żeby iść z kimś ogarniętym kto umie pływać. Jak jest głęboko to widać jak jezioro nie jest zasyfione, poza tym ogarnięta osoba sprawdza. Są jeziora z pomostami, kąpieliskami, drabinkami, bojkami, a nawet - uwaga - z ratownikami. Ja się uczyłem za gówniaka w rzece (jeszcze niebezpieczniej
  • Odpowiedz
@Luffik: Idź na basen na naukę pływania! Byłam starsza od Ciebie jak się wreszcie przemogłam i zapisałam i to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, pisałam też o tym kiedyś na mirko :) @4833478 na kursach nie koniecznie trzeba pływać z gówniakami, są kursy dla dorosłych, zwłaszcza w dużych miastach łatwo takie znaleźć. A ja raz odrabiałam opuszczone zajęcia i przyszłam świadomie na lekcje dla grupy 8-10
  • Odpowiedz
@Luffik: Jak nie umiesz pływać to najlepiej na starcie na brodzik. Na Chwiałce są na pewno prowadzone zajęcia dla dorosłych i seniorów na brodziku. Tam się na spokojnie i bez stresu nauczysz pływać. Po czasie na normalny basen, na którym jedynie co robisz to doskonalisz technikę oraz oswajasz się z głęboką wodą i strachem przed tym że nie masz gruntu pod nogami.
  • Odpowiedz
@Luffik jak dobrze wiedzieć, że nie tylko ja jestem taką sierotą, że nie umiem pływać. Z ciekawości: po co chcesz się uczyć pływać? Ja wychodzę z założenia, że nie potrzebuję tej umiejętności i nie mam zamiaru się tego uczyć.
  • Odpowiedz
@BeMyPenguin: poprawienie sprawności fizycznej, wyszedłem z założenia że po co mi 140kg w przysiadzie przy przy 80kg wagi itd skoro moja kondycja jest relatywnie słaba.
+lubię aktywnie fizycznie spędzać czas od jakoś 2 lat więc why not
  • Odpowiedz