Wpis z mikrobloga

@karolinana Ponoć Papugi nierozłączki, gdy zabierzesz jedną, druga ma depresję czy coś takiego, samobójstwo raczej ciężko, ale chyba może umrzeć z "tęsknoty". Nie wiem na ile to prawda ale tak kiedyś czytałem. Poza tym raczej nie ma, zwierzęta nie mają jako takiego rozumu tylko instynkt (+odruchy wyuczone) a instynkt nakazuje przetrwać. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić
@cecyl w sumie polecam filmik wrzucony przez
@sebastian-ka-735 bo postawione jest tam dość ważne pytanie - czy zwierzęta, które np głodzą się ze smutku po utracie pana, mają świadomość konsekwencji takiego zachowania. To by znaczyło, że jednak fakt rozumowania może nas jednak w tej kwestii odróżniać od pozostałych organizmów żywych. Przykłady z artykułu, który Ty z kolei wrzuciłeś są czymś zupełnie przeciwnym do samobójstwa - wszystkie te akty są dokonywane w celu
@cecyl nie, zupełnie wszystko przeinaczasz. Nie uważam, że inne zwierzęta nie myślą w cale. Mój kot, który lubi w środku nocy znęcać się psychicznie nade mną, dobrze wie co robi ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak, bardziej chodzi o abstrakcyjne myślenie, ale w przypadku szczurów to raczej nie abstrakcja czy wyobraźnia, ale umiejętność, której ludzie na przestrzeni tysiącleci się wyzbyli, czyli używanie zmysłów. One zagrożenie wyczuwają. I jeśli faktycznie
@cecyl nie wiem co to jest, ale chyba nie myślenie abstrakcyjne, a co najwyżej trolling z twojej strony. No ale dobra
Myślenie abstrakcyjne oznacza zdolność myślenia za pomocą pojęćabstrakcyjnych. Inaczej mówiąc,myślenie abstrakcyjne to zdolność pojęciowego ujmowania rzeczywistości. ... Pojęcieabstrakcyjnego myślenia wiąże się ze zdolnością tworzenia wyobrażeń oraz pojęć i jest właściwe tylko rodzajowi ludzkiemu.

Używanie węchu czy słuchu to raczej nie jest myślenie abstrakcyjne...

Myślenie abstrakcyjne to zdolność do tworzenia wyobrażeń, pojęć,
czy to nie jest czasem wnioskowanie,że pojawi się zagrożenie na podstawie doświadczeń życiowych? Np. zapachu lub dźwięku.


@cecyl: Sugerujesz, że instynkt przetrwania u zwierząt wyrabia się z czasem? Czy to, że odskoczysz przed pędzącym samochodem oznacza, że przeanalizowałeś sytuację swoim zmysłem wzroku, a następne podjąłeś w pełni świadomą decyzję? No chyba nie. Odskoczysz bo taki masz instynkt i tak samo to działa u zwierząt. Używanie zmysłów nie oznacza abstrakcyjnego myślenia. W