Wpis z mikrobloga

Kiedyś usłyszałem piosenkę ,,Biała armia" Bajmu i wydawało mi się, że Beata śpiewa tam ,,jesteś serem, białym żołnierzem". Zapytałem się ojca o co w tym chodzi. Ojciec odpowiedział żebym nie doszukiwał się w tym sensu, bo Beata pisała ten tekst pod wpływem LSD. Uwierzyłem staremu, bo dla czterolatka ojciec to był autorytet, nawet jeżeli był zwykłym januszem.

Minęło kilka lat. Przypadkiem trafiłem na koncert Bajmu. Gdy Beata pojawiła się na scenie zacząłem krzyczeć ,,Beata, Beata, to naćpana szmata". Byłem przekonany, że tłum zacznie skandować za mną, jednak nic takiego się nie wydarzyło. Beata spojrzała na mnie groźnie i powiedziała do tłumu: ,,wiecie co z nim zrobić", po czym rzuciło się na mnie kilku Sebixów w koszulkach z logiem Bajmu i autografami Beaty na rękach (tuż obok więziennych tatuaży). Zadowolona Beata rzuciła ze sceny ,,tak kończą frajerzy" i ,,wszystko na mój koszt".

Kilka lat później jakiś śmieszek przerobił filmik z tego zajścia w taki sposób, że twarz i głos Beaty zamienił na twarz i głos Rycha Peji.

#muzyka #bajm #peja #heheszki #pasta
falden - Kiedyś usłyszałem piosenkę ,,Biała armia" Bajmu i wydawało mi się, że Beata ...

źródło: comment_Hq8cpnhySWT5pa2iGArRQmk82FsocF3g.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 26
@falden byłem tam wtedy. Pamiętam jak Beata później zaczęła ratować coś w stylu "dobrze wiecie co zrobić... taa... FALDENA dobic. Wszystko na mój koszt. Ha! Tak to się robi.
Dobrze wiecie co zrobić. FALDENA dobic. Tak kończą frajerzy, a on nie wie o co chodzi "
  • Odpowiedz
@falden: w ogóle Biała Armia to manifest nazistowski

To Twoja flaga, nasz młody przyjacielu
Nie musisz kochać jej barw, o nie" - odniesienie do zmiany symboliki państwowej i armijnej w Niemczech, do transformacji Reichswehry w Wehrmacht, kiedy część żołnierzy kontynuowała noszenie starych insygniów aż do kampanii w Polsce.

"To Twoja armia i życie w ciągłym biegu" - ciągły bieg, aluzja do szybkiej
  • Odpowiedz
@Pjongjanska_ferma_zolwi: Dokladnie tak samo odbieram ten tekst aczkolwiek fragment "Twoja siła to skarb" moze tez oznaczac dazenia 3. rzeszy do odnalezienia religijnych artefaktow jak wlocznia przeznaczenia i upatrywania w nich zrodel wielkiej mistycznej mocy zdolnej dac im panowanie nad swiatem.
  • Odpowiedz