Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć Murki,
Dziwna sprawa... Dzisiaj płaciłem telefonem za większe zakupy. Na wybudzonym ekranie płatność nie przeszła, ale po odblokowaniu telefonu już bez problemu. I tutaj moje pytanie: czy musicie wpisywać PIN do tej podpiętej karty na terminalu przy płatności? U mnie ponad 400 zł przeszło bez pinu, co mnie trochę zdziwiło i zaniepokoiło zarazem. Niby musiałem odblokować telefon, ale nie wiem czy to normalne. Dzięki za pomoc.
#googlepay #xiaomi #banki #platnoscimobilne #pytaniedoeksperta #pytaniezdupy
  • 11
@danielinho: > w

@stol_z_powylamywanymi_nogami: nic w tym dziwnego - zapewne tak samo jak Apple Pay działa i GP- odblokowanie telefonu to jedyna autoryzacja i żaden pin nie jest wymagany bez względu na kwotę zakupów.
Dlatego właśnie jest taki szał na apple pay/Google Pay w krajach z upośledzoną bankowością gdzie karty zbliżeniowe to jak rakieta w kosmos a często są to kraje bogate ale mają starą bankowość.
@danielinho: bo jesteś za granicą. w Polsce wystarczy wybudzić telefon, ale powyżej 50 zł trzeba podać PIN. We wszystkich innych krajach (oprócz Hiszpanii) pełne odblokowanie telefonu (PIN, ślaczek, biometria) potwierdza, że masz prawo do karty i znasz jej PIN więc działa to jak przy Touch lub Face ID w Apple.

Inna rzecz, że to się wszystko we wrześniu diametralnie zmieni.