Wpis z mikrobloga

Mam 3000 USD w gotówce z work and travel :) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciałbym zamienić je na złotówki. Mirki, jaka opcja według Was najlepsza?
1. Pójść do kantoru i zamienić?
2. Wpłacić USD w polskim banku (na konto walutowe), potem przelew USD do revoluta i potem przelew PLN do polskiego banku?
3. Kupic bitcoina?
4. Inna opcja?

#revolut #n26 #bitcoin #pieniadze #finanse #dolar #kiciochpyta
  • 30
@Adask0: trzymaj dolary, to jak inwestycja w złoto, ale tak na serio, jeśli koniecznie chcesz złotówki, wymień w kantorze, tylk oposzuksj dobrej stawki, na pewno nie banki, tak są niskie kursy mega
@plaisant: nie wiem tylko jak z przelewem USD do kantoru, ale max chyba 5 PLN lub 5 USD. Jednak przy takiej kwocie nawet 5 USD to około pół grosza - kurs w cinkciarzu lub walutomacie na pewno będzie lepszy o więcej niż te pół grosza, w porównaniu do kantoru stacjonarnego czy banku.
@Adask0: Z przeslaniem USD na reowluta moze byc problem i dodatkowe oplaty.

Ja bym wymienił w kantorze alior banku. Konta walutowe są z obsługą gotówkową i z mojego doświadczenia kurs lepszy niż w kantorach ulicznych.
@Adask0: pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na kantor możesz negocjować kurs. Zawsze przy większej ilości pytałem i dorzucali trochę ekstra od siebie a ostatnio nawet przy £300 babeczka sama zaproponowała chyba 5gr więcej.
@matheusz: jaka oplate procentowa za wymiane walut? wchodze na kantor alioru i kurs wynosi: kupno: 3.8721, sprzedaż 3.8980. mowisz ze stacjonarne kantory mi dadza lepszy spread?