Wpis z mikrobloga

Witam, szukam zestawu narzedzi do sporadycznych napraw w aucie. Czy moge liczyc na trwala jakosc w zestawie do 500pln? Czy jest jakas marka (kompletnie sie w tym nie orientuje) ktora jest polecana wzgledem jakosc/cena? Moze jakas marka ktora omijac?
W zalinkowanym zestawie widze prawie wszystkie narzedzie ktore do tej pory musialem pozyczac, oplaca sie za taka kwote ten zestaw?
https://www.ebay.co.uk/itm/HILKA-SOCKET-SET-120-PIECE-METRIC-1-2-1-4-DRIVE-SOCKETS-WRENCH-SPANNER-TOOL-KIT/323776215164?_trkparms=ispr%3D1&hash=item4b6290f87c:g:pC8AAOSwax5Yyl-G

#narzedzia #motoryzacja #diy
  • 17
@PauIie: Nie znam marki hilke.
W lidlu nie kupuj, jednak przy aucie grzebiesz, a nie skręcasz meble.
Jeden zestaw nie wystarczy żeby mieć wszystko z podstawowych rzeczy. Można próbować ale zawsze będzie brakowało jakiegoś klucza, dobrym wkrętakiem lepiej się pracuje niż bitem na jakiejś uniwersalnej rączce itp.
Ja bym szukał kompletu nasadek (+ ew. bity) do tego wziął zestaw kluczy płasko-oczkowych. I później w zależności czy już masz bity czy nie
@PauIie: Z makity korzystałem tylko z elektronarzędzi. Żadnych opinii o ręcznych nie słyszałem?
Jesteś z uk, że takie egzotyczne jak na Polskę marki podsyłasz?

Tak wstępnie to bym radził zestaw nasadek i bitów Honiton, jakiś komplet płasko-oczkowych 6-32. Do tego jakiś zestaw wkrętaków, np. Yato, Neo. I tu już mamy 5 stówek wydanych na te 3 komplety. Jak bity za bardzo Cię ograniczają to w późniejszym czasie komplet imbusów i torxów
@Szymon_SRT_WWA: Szafki to może nie, ale to akurat dobrze. Ja mam zestaw nasadek w takiej walizce jak Twoja, tylko bez płaskich. A druga skrzynka z nawrzucanymi narzędziami jak klucze, wkrętaki, szczypce, młotek, itp. Wole mieć płasko-oczkowe w rozmiarach 6-32, niż biedne 8-22.
Klucze bardzo dobrze transportuje się i przechowuje na płachcie.
@Vadzior Tak UK @Szymon_SRT_WWA Przykladowo teraz potrzebuje wymienic mechanizm od wycieraczek i potrzebuje: Grzechotki, przedluzki, klucze; 10,14,17, sockety (gniazda?) 10,14,17. Zazwyczaj takie czynnosci robie: serwis auta, wyciagnac akumlator, rozkrecic jakis sprzet elektroniczny, dostac sie do elementow klimatyzacji auta, wymienic klocki/tarcze, cos w domu przykrecic itp. Dzieki chlopaki za rady juz mam punkt zaczepienia czego szukac i wiem ze wieczor spedze na researchu :p
@Szymon_SRT_WWA: Zależy ile robisz, ja sporo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem co autor chce robić. Ja zawsze wychodzę z założenia, że jeden zestaw nie zastąpi wszystkiego. Nie ma tam szczypiec, młotka, wybijaków, multimetra, lutownicy, bitów/nasadek specjalistycznych, ściągacze i setki innych drobiazgów. Resztę z tych rzeczy też trzeba mieć/wozić. Więc wole mieć mniejszą skrzynkę z nasadkami, a do drugiej skrzynki z resztą dorzucić płachtę z 6-32. Lub
@Vadzior dobrze powiedziane zależy ile kto umie zrobić, ja w czerwcu kupiłem ten zestaw ale faktycznie to co wymieniasz to też minimum ale narazie siedzi w garażu, myślę nad kolejną taką walizka bo dobrze się to wozi
@Szymon_SRT_WWA: Ja przewożę to jak muszę, np. dojazd do znajomych. Na co dzień nie muszę mieć tego w aucie. Wszystko trzymam w garażu. I taki podstawowy zestaw gdzieś żeby podjechać to właśnie zamyka mi się w skrzynce z nasadkami i drugiej skrzynce z różnościami, i płachta z 6-32 mi wchodzi też tam.
@PauIie: Kup dużą skrzynię Yato - np. model 3884 i wózek narzędziowy jak masz garaż ale bez narzędzi.

https://toya24.pl/pol_m_Narzedzia-reczne_Zestawy-narzedziowe-167.html - tu masz zestawienie, te z przedziału 499-599 są fajne. Mam kilka zestawów Yato, Covala, Neo i kilkaset (1000+) innych narzędzi, wszystko upakowane na maksa w wózku Bahco i tylko z tych najtańszych chińczyków nie jestem zadowolony. Kilka małych narzędzi na 1/4" mi pękło z Covala i Yato ale to raczej wina