Wpis z mikrobloga

#bmw #motoryzacja #samochody

Mirki ruszam w 1500 km podróż za tydzień co warto sprawdzić w aucie , olej i filtry wymienione. Czy warto lać dodatki do paliw przy tankowaniu? Trasa z Warszawy na Pag , więc przejazd przez Czechy, Austria, Słowenia i Chorwacja. Gdzie najlepiej lać paliwo? Myślałem tak żeby nie tankować w Czechach i na Słowenii, ale i na Chorwacji słyszałem że zdarzają się przypadki gorszych paliw.
  • 49
  • Odpowiedz
@Stitch: Niestety nie. Ośmieszają się ci wszyscy mitomani trzęsący się nad wartościami momentu.

Krótki przykład, dwa seryjne egzemplarze tego samego modelu, jak wyjechały z fabryki. Czerwony ma 310 Nm, czarny ma 280 Nm. Który będzie miał lepsze osiągi?
  • Odpowiedz
  • 0
@kasztan00 alr wiesz, ze moc wynika z momentu? a wszystko zależy od silnika i przekladni :) jak juz dywagujemy o osiagach. no i zresztą mowa jest o dieslu i tym, ze taki moment przy tej mocy TO NIC NADZWYCZAJNEGO. czytaj ze zrozumieniem
  • Odpowiedz
@Stitch:

Ale wiesz o tym, że moc zależy od momentu ORAZ OD obrotów? Wartość maksymalna momentu generowanego przez silnik nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma jego przebieg i obroty, przy jakich jest uzyskiwany.

Przekładnie nie przekazują momentu, a moment w funkcji obrotów. Czyli moc. Poducz się trochę podstaw.
  • Odpowiedz
  • 0
@kasztan00 stary ciagle odwracasz kota ogonem. moc wyliczasz z momentu tak mowi wzor i nie wciskaj mi podstaw to raz. a dwa temat jest caly czas taki, ze 700nm przy 290km w DIESLU to NIC NADZWYCZAJNEGO. Normalny wynik. wroc do szkoly nauczyć sie czytania ze zrozumieniem
  • Odpowiedz